Kapitał. Tom 1. (Część 2.)

Okładka książki Kapitał. Tom 1. (Część 2.) Karol Marks
Okładka książki Kapitał. Tom 1. (Część 2.)
Karol Marks Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Kapitał (tom 1) biznes, finanse
659 str. 10 godz. 59 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Cykl:
Kapitał (tom 1)
Tytuł oryginału:
Das Kapital
Wydawnictwo:
Hachette Polska
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
659
Czas czytania
10 godz. 59 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375752113
Tłumacz:
H. Lauer, M. Kwiatkowski, J. Heryng, L. Selen
Tagi:
kapitalizm marksizm ekonomia rynek finanse gospodarka podatki ploretariat pieniądze zarabianie oszczędności bank fundusze
Średnia ocen

5,6 5,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,6 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
135
29

Na półkach:

Kiedy widzę jak ktoś twierdzi, że Marks był wybitnym intelektualistą, przeprowadzał trafne obserwacje i przyczynił się do rozwoju ekonomii to nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać.
Marks był szarlatanem owładniętym szaleńczą ideą i każdy kto czytał jego "dzieła" (szczególnie te bardziej polityczne) dobrze wie, że nic dobrego nie mogą one przynieść. Jego zideologizowane analizy to gwałt na nauce, a marksistowski wkład w ekonomię polegał na tym, że to ekonomiści obalający jego błędne teorie rozwijali w ten sposób naukę o ludzkim działaniu. Szczególnie, że Marks w innych swoich tekstach potrafił przeczyć sam sobie.
Marksowska filozofia też nie ma się czym pochwalić, to po prostu brednie.
"Kapitał" jest wart przeczytania tylko przez osoby zajmujące się historią myśli ekonomicznej, filozofią i politologią, którzy z przyczyn naukowych muszą go odhaczyć. Dla reszty to strata czasu i niebezpieczeństwo złapania się w pseudonaukowe sidła Marksa.

Kiedy widzę jak ktoś twierdzi, że Marks był wybitnym intelektualistą, przeprowadzał trafne obserwacje i przyczynił się do rozwoju ekonomii to nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać.
Marks był szarlatanem owładniętym szaleńczą ideą i każdy kto czytał jego "dzieła" (szczególnie te bardziej polityczne) dobrze wie, że nic dobrego nie mogą one przynieść. Jego zideologizowane...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
546
61

Na półkach:

Właściwie to jedno z najważniejszych dzieł ekonomii, jakie kiedykolwiek powstały. Choć wydane dawno i nieukończone, to jednak warte uwagi. Karol Marks, bazując na twórcach ekonomii klasycznej (Adam Smith, David Ricardo),stworzył definicje oraz opracował teorie, które do dzisiaj mają wpływ na ekonomię oraz filozofię. Część osób dających oceny prawdopodobnie nigdy w ręku nie miało żadnej książki Marksa i wiąże jego postać wyłącznie z dyktatorami XX w., natomiast sam autor nie miał z nimi nic wspólnego. Trzeba wiedzieć, że był przede wszystkim filozofem i ekonomistą, a jego wkład w te dwie dziedziny jest znaczący.

Właściwie to jedno z najważniejszych dzieł ekonomii, jakie kiedykolwiek powstały. Choć wydane dawno i nieukończone, to jednak warte uwagi. Karol Marks, bazując na twórcach ekonomii klasycznej (Adam Smith, David Ricardo),stworzył definicje oraz opracował teorie, które do dzisiaj mają wpływ na ekonomię oraz filozofię. Część osób dających oceny prawdopodobnie nigdy w ręku nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1593
1593

Na półkach: ,

Ciężka ta książka Marksa, trudno się to czyta...

Studiowało się tą filozofię w sumie bodajże 6 lat, więc i troszkę filozoficznych książek się przeczytało. To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Ciężka ta książka Marksa, trudno się to czyta...

Studiowało się tą filozofię w sumie bodajże 6 lat, więc i troszkę filozoficznych książek się przeczytało. To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Pomyślałam że przeczytam bo na wielu imprezach o Marxie była gładka, a ja lubię wiedzieć co ludzie lubią. No i to "dzieło" przeczytalam. Załuję. Źle napisana, obserwacje przytoczone przez autora na poziomie 3letniego dziecka, błędy w opisach procesów historycznych a ponadto przebijająca się arogancja autora. Populistyczne poglądy ubrane w niby to poetyczne frazesy. Niby bo poezja to nie jest. Ohyda. Nie rozumiem dlaczego tak książka ma tylu fanów.

Pomyślałam że przeczytam bo na wielu imprezach o Marxie była gładka, a ja lubię wiedzieć co ludzie lubią. No i to "dzieło" przeczytalam. Załuję. Źle napisana, obserwacje przytoczone przez autora na poziomie 3letniego dziecka, błędy w opisach procesów historycznych a ponadto przebijająca się arogancja autora. Populistyczne poglądy ubrane w niby to poetyczne frazesy. Niby bo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3321
289

Na półkach:

Przerobione oba tomy od dechy do dechy na studiach - obowiązkowo. Okropny styl, chyba od Hegla zaczerpnięty, zawiłe, pokrętne typowe niemieckie XIX wieczne pisanie. Nuda straszna. Co do tekstu to dawno zdezaktualizowane, ciekawe czy dziś ktoś jeszcze to może przeczytać. Aha, mam gdzieś w piwnicy piękne 2 tomowe wydanie, pamiątka po Ojcu, on też musiał to przerabiać. takie były czasy.

Przerobione oba tomy od dechy do dechy na studiach - obowiązkowo. Okropny styl, chyba od Hegla zaczerpnięty, zawiłe, pokrętne typowe niemieckie XIX wieczne pisanie. Nuda straszna. Co do tekstu to dawno zdezaktualizowane, ciekawe czy dziś ktoś jeszcze to może przeczytać. Aha, mam gdzieś w piwnicy piękne 2 tomowe wydanie, pamiątka po Ojcu, on też musiał to przerabiać. takie ...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1116
43

Na półkach: , , , ,

Jedna z najważniejszych książek XIX wieku, pozycja, która wpłynęła na niezliczone masy ludzi. Karol Marks w "Kapitale" rozpracowuje system kapitalistyczny z perspektywy drugiej połowy XIX wieku, za sztandarowy przykład biorąc największego ówczesnego ekonomicznego molocha - imperium brytyjskie. Wykład jest niezwykle przejrzysty i łatwo przyswajalny, a następujące po sobie treści wzajemnie się dopełniają, uzupełniając powoli całościowy obraz omawianego zjawiska. Bardzo duża ilość przypisów oraz komentarzy do treści jeszcze bardziej rozjaśnia tok myśli autora i ułatwia jego zrozumienie.

Niezależnie od tego, jaki stosunek ma się do późniejszych wydarzeń historycznych mających związek z epokowym dziełem Marksa, nie powinno się oceniać autora i jego książki poprzez ich pryzmat. Również treść "Kapitału", będąca analizą struktury odległej od nas o niemal 150 lat, ze swojej natury nie może w pełni odpowiadać współczesnym zależnościom ekonomii politycznej, co nie znaczy wcale, że jest ona bezużyteczna.
Sama pozycja książki w dziejach naszej cywilizacji powinna być zachętą do uważnego przestudiowania jej treści. Pozwoli zrozumieć bardzo wiele pozornie niezależnych od niej elementów - nie tylko odległych historycznie, ale też tych składających się na kształt dzisiejszego świata.

Jedna z najważniejszych książek XIX wieku, pozycja, która wpłynęła na niezliczone masy ludzi. Karol Marks w "Kapitale" rozpracowuje system kapitalistyczny z perspektywy drugiej połowy XIX wieku, za sztandarowy przykład biorąc największego ówczesnego ekonomicznego molocha - imperium brytyjskie. Wykład jest niezwykle przejrzysty i łatwo przyswajalny, a następujące po sobie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2120
613

Na półkach: , ,

Śmieszne dzieło, które na bazie historii Anglii i zjawiska, które nie ma dokładnego polskiego tłumaczenia – crony capitalism (kapitalizm kompradorski?) – próbuje opisywać kapitalizm i ekonomię. Dla obalenia tych głupot w gruncie rzeczy wystarczy krytyczna lektura pierwszego rozdziału, gdzie Marks nazywa towarami same dobra, a nie dobra i usługi, sięga do błędnej, laborystycznej teorii wartości Adama Smitha, tworzy arbitralne pojęcia w stylu „społecznie niezbędny czas pracy” i kilkakrotnie sobie zaprzecza. Ponieważ reszta książki to pochodne tych błędów, to lektura jest zalecana tylko ludziom lekko szalonym i naukowcom. Oczywiście marksizm, jako taki, zrodził jeszcze wiele więcej antynaukowych dzieci, np.: materializm dialektyczny, polilogizm klasowy, brak kalkulacji ekonomicznej, ale to już raczej ludzie wiedzą.

Śmieszne dzieło, które na bazie historii Anglii i zjawiska, które nie ma dokładnego polskiego tłumaczenia – crony capitalism (kapitalizm kompradorski?) – próbuje opisywać kapitalizm i ekonomię. Dla obalenia tych głupot w gruncie rzeczy wystarczy krytyczna lektura pierwszego rozdziału, gdzie Marks nazywa towarami same dobra, a nie dobra i usługi, sięga do błędnej,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2120
613

Na półkach: , ,

Śmieszne dzieło, które na bazie historii Anglii i zjawiska, które nie ma dokładnego polskiego tłumaczenia – crony capitalism (kapitalizm kompradorski?) – próbuje opisywać kapitalizm i ekonomię. Dla obalenia tych głupot w gruncie rzeczy wystarczy krytyczna lektura pierwszego rozdziału, gdzie Marks nazywa towarami same dobra, a nie dobra i usługi, sięga do błędnej, laborystycznej teorii wartości Adama Smitha, tworzy arbitralne pojęcia w stylu „społecznie niezbędny czas pracy” i kilkakrotnie sobie zaprzecza. Ponieważ reszta książki to pochodne tych błędów, to lektura jest zalecana tylko ludziom lekko szalonym i naukowcom. Oczywiście marksizm, jako taki, zrodził jeszcze wiele więcej antynaukowych dzieci, np.: materializm dialektyczny, polilogizm klasowy, brak kalkulacji ekonomicznej, ale to już raczej ludzie wiedzą.

Śmieszne dzieło, które na bazie historii Anglii i zjawiska, które nie ma dokładnego polskiego tłumaczenia – crony capitalism (kapitalizm kompradorski?) – próbuje opisywać kapitalizm i ekonomię. Dla obalenia tych głupot w gruncie rzeczy wystarczy krytyczna lektura pierwszego rozdziału, gdzie Marks nazywa towarami same dobra, a nie dobra i usługi, sięga do błędnej,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
59
1

Na półkach:

Wybitne ponadczasowe dzieło.

Wybitne ponadczasowe dzieło.

Pokaż mimo to

avatar
130
114

Na półkach:

Dla mnie bardzo fajna książka.

Na pewno dla uczących się polityki i ekonomi.

Nie każdemu się spodoba.

Osobiście uważam ze jest świetna.

Pozdrawiam

Maciej Slupsk 2021

Dla mnie bardzo fajna książka.

Na pewno dla uczących się polityki i ekonomi.

Nie każdemu się spodoba.

Osobiście uważam ze jest świetna.

Pozdrawiam

Maciej Slupsk 2021

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    285
  • Przeczytane
    88
  • Posiadam
    40
  • Teraz czytam
    16
  • Filozofia
    10
  • Do kupienia
    5
  • Ulubione
    4
  • Filozofia/religie/ekonomia/antropologia/psychologia
    3
  • Obserwowane
    2
  • Filozofia i Polityka
    2

Cytaty

Więcej
Karol Marks Kapitał: Krytyka ekonomii politycznej. Księga I: Proces wytwarzania kapitału Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także