Sztuka pisania oprogramowania. Wybór i redakcja Joel Spolsky

Wydawnictwo: Helion
The Best Software Writing I: Selected and Introduced by Joel Spolsky
informatyka, programowanie
Tobiasz

Programowanie to nie tylko wiedza -- to także sztuka. Aplikacja jest narzędziem, które powinno być przede wszystkim użyteczne i ergonomiczne. Niestety, wielu twórców oprogramowania zapomina o tym, pisząc swoje programy. Powodów jest wiele: zbyt mało czasu, źle sformułowane założenia, nieprawidłowa komunikacja między członkami zespołu projektowego czy też niestosowanie się do konwencji kodowania i testowania. Niezależnie od przyczyn, konsekwencją jest oprogramowanie, które nie spełnia swojej podstawowej funkcji, jaką jest użyteczność.

Po przeczytaniu książki "Sztuka pisania oprogramowania. Wybór i redakcja Joel Spolsky" spojrzysz na proces tworzenia aplikacji w inny sposób. Czytając zawarte w niej artykuły autorstwa doświadczonych programistów i menedżerów, dowiesz się, jak prowadzić projekty informatyczne, czego unikać i jakie techniki stosować. Znajdziesz w niej opracowania dotyczące stylu kodowania, zarządzania projektem, testowania, korzystania z nieudokumentowanych właściwości systemu oraz zatrudniania programistów. Nieważne, czy jesteś programistą, czy kierownikiem projektu, dowiesz się z niej wielu interesujących rzeczy.

W książce poruszono między innymi:

Styl kodowania
Projektowanie interfejsów użytkownika
Pułapki outsourcingu
Właściwe procedury testowania
Unikanie nadmiernie rozbudowanych procesów decyzyjnych
Zasady pracy z zespołem projektowym
Dobór odpowiednich pracowników

źródło opisu: www.helion.pl