Z psychopatologii życia seksualnego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poradniki

Książka zawiera przede wszystkim rozważania o seksualnej naturze człowieka i jego życiu erotycznym. Perspektywa lekarza psychiatry, perspektywa klinicznego doświadczenia ustępuje w niej spojrzeniu myśliciela-antropologa. Chociaż Kępiński nie całkiem rezygnuje z lekarskiego punktu widzenia. W klasyczny sposób, miejscami, powołuje się na doświadczenia z praktyki lekarskiej. I, oczywiście, zgodnie z

FromNorwayWithLove | 2014-08-11
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Autor z dużą delikatnością i wyczuciem omawia wrażliwe tematy. Systematyka patologii wymagałaby dopracowania. Lekko archaiczna: przedstawia homoseksualizm jako jedną z patologii. Wartość historyczna przeważa poznawczą, ale to normalne po tylu latach od publikacji.

Miszo | 2016-01-21

Dość łatwa do przyswojenia minipigułka, aczkolwiek pewne kwestie są przedstawione z archaicznego punktu widzenia. Jednak nawet psychologia robi kroki naprzód :D

Książka powstała pod koniec lat 70-tych, więc jest dość mocno przestarzała (np homoseksualizm nadal pojęty jest w niej jako choroba). Wiele treści jest ponadczasowych i dla tych treści warto ją przeczytać, w trakcie lektury wskazany jest jednak krytycyzm.

barbaraniechcic | 2016-11-24
rozbojniczka | 2016-10-15