Zjadacze umarłych

horror
metaxxa

źródło okładki: google

Nemmiriel | 2013-10-20

Książka niedługa, dość ciekawa, aczkolwiek w pewnych momentach trudno się połapać, co też autor mógł mieć na myśli. Przykładem są "przerażające potwory morskie plujące wodą", gdzie w rzeczywistości chodziło po prostu o wieloryby.
Mimo to, pozycja z pewnością warta jest tych kilku godzin poświęconych na przeczytanie.

alpanu666 | 2017-03-27

Krótka książka, która była natchnieniem scenariusza do "13-stego Wojownika"
Historia opowiedziana przez pewnego Araba( Ahmeda ibn-Fadlana),który przemierza różne kraje.Opisuje napotkane populacje i ich zwyczaje.Spora dawka historycznych faktów. Dowiadujemy się jak wyglądały obrządki i rytuały różnych kultur. Bohater napotyka w pewnym momencie Wikingów i tu wplątuje się w uczesnictwo w niebezpiecznej wyprawie.
Wikingowie i ich zachowania są Ahmedowi obce i niezrozumiałe, jednak udaje mu się odnaleźć w ich towarzystwie.
Historia krótka, lecz nie nudna.Trochę przeszkadza w czytaniu,jeśli oglądało się film,zresztą,kto nie oglądał ;o)
Jednak warto poświęcić chwilę dla tej lektury.

Marietta | 2014-04-11

Czytam czytam i dopiero w połowie uświadomiłam sobie że przecież znam tą historię :) Wciągająca prawie przez nią przegapiłam autobus do domu

Narrandil | 2014-08-05
Przeczytana: lipiec 2014

książka nie porywa ale bardzo ciekawie opisane obyczaje wikingów i czy ja jeden mam nieodparte wrażenie, że historia ma wiele wspólnego z legendą o Beowulfie?

Agnieszka | 2018-01-12
Oskar21 | 2017-09-05