The Siege of Macindaw
zwiadowcy
pastelova

Szósty tom znakomitej serii australijskiego pisarza Johna Flanagana “Zwiadowcy”, bestseller „New York Timesa”, doceniony również przez polskich czytelników. „Oblężenie Macindaw” kontynuuje wątki rozpoczęte w „Czarnoksiężniku z Północy”. Po wielu latach trudnej nauki u Halta, Will jest teraz samodzielnym zwiadowcą. Jego pierwsze doświadczenia w charakterze strażnika Araluenu nie zapowiadają...

Po wielu latach trudnej nauki u Halta, Will jest teraz samodzielnym zwiadowcą. Jego pierwsze doświadczenia w charakterze strażnika Araluenu nie zapowiadają wielkich sukcesów. Na północnych rubieżach Królestwa sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna. Keren, rycerz renegat, pozbawiony skrupułów i sumienia wojownik, który porwał przyjaciółkę Willa - Alyss, przejmuje kontrolę nad Zamkiem Macindaw. Usytuowana w miejscu o wielkim znaczeniu strategicznym twierdza, jest wrotami na ziemie północy i to od jej załogi zależy w dużej mierze bezpieczeństwo Araluenu. Młody zwiadowca odkrywa, że zdradziecki Keren zawarł sojusz ze Skottami i chce oddać im zamek w zamian za tytuły i ziemie… Czasu jest niewiele – wróg zbliża się w szybkim tempie. Przetrzymywana w murach Macindaw Alyss niestrudzenie zbiera informacje o planach najazdu, jednak grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Will musi zebrać ludzi, by przejąć twierdzę, nim Keren odda ją w ręce Skottów. Znakomicie obwarowany zamek stanowiłby wyzwanie nawet dla regularnej armii, a młody zwiadowca ma u swego boku jedynie garstkę przyjaciół…

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

veinylover | 2016-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Rzecz jasna ten tom powinien być samodzielny, a wszystko co dotyczyło opisywanej historii zawarte w tomie poprzednim, powinno się tutaj zaleźć.
Daję połowę, czyli 4+1=5 gwiazdek, bo jak powiedziałem uprzednio - za pisanie połowy książki należy się połowa satysfakcji, czyli pół oceny. Taka moja malutka złośliwość. A owo +1 za to, że przynajmniej ta historia jest niniejszym tomem dopowiedziana do końca, a autorowi nie wpadł do głowy kolejny kretyński pomysł, bo rozgrzebać następną opowieść, która miałaby być kontynuowana w następnym tomie.
A teraz o książce.
Sam pomysł by zająć się problemem manipulacji przy pomocy tak zwanych „zjawisk nieziemskich” będących sprytnym narzędziem do władania głupcami bardzo popieram. Może to zadziała jak szczepionka na niektóre umysły podatne na wierzenie w różne głupoty w realności. Oczywiście wewnątrz uniwersum świata książki można wierzyć we wszystko, bo to w końcu pokarm dla emocji, ale to osobna sprawa.
Inna rzecz, że umiejętności „czarodziejskie”...

annaroza | 2016-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2016

Z pierwszą częścią "Zwiadowców" zapoznałam się już kilka lat temu. Kupiłam ją z myślą o córkach. Oczywiście musiałam ją też przeczytać. Szalenie mi się spodobała, niestety moim dziewczynom już nie tak bardzo. Starsza stwierdziła, że może być, ale ona woli inne książki, młodsza do teraz przejawia niewielkie zainteresowanie tego typu literaturą. Ostatecznie zrezygnowałam z kupowania dalszych części serii. "Oblężenie Macidaw" wygrałam w jakimś konkursie i przeleżało kilka lat na półce. Po prostu chciałam najpierw przeczytać wcześniejsze tomy, ale jakoś się nie złożyło, żeby się za to zabrać. Przy jakichś porządkach wyciągnęłam zakurzony tom i uznałam, iż w końcu wypadałoby go przeczytać. Pełna akcji pozycja przeniosła mnie w fantastyczny świat. Przypomniałam sobie, dlaczego tak spodobała mi się pierwsza część i uznałam, że warto znaleźć czas na pozostałe tomy.

Nozomi | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Tym razem Flanagan odrobinę mnie wkurzył. Gdy w niektórych tomach było mało Halta, jakoś to znosiłam, ale całkowity brak Halta? To już przegięcie! Poza tym wątek z Alice nie przypadł mi do gustu... A plusy? Przede wszystkim Skandianie. Uwielbiam ich ^_^ Poza tym szturm na zamek był opisany naprawdę ciekawie. Podobał mi się też wątek Malcolma.

wiejskifilozof | 2016-10-12

Jak zwykle dużo się dzieje,kolejny świetny tom.
Akcja nie siada,jest super :-)

Anemay | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Następny tom serii o Willu - zwiadowcy.
Jak to on, chwili nie ma dla siebie i ciągle coś się dzieje. Tym razem nie jest inaczej.

Pełna zwrotów akcji przygoda napawa optymizmem i nieodpartą chęcią przeczytania książki od początku do końca - jednych tchem.

W tym tomie autor zwraca szczególną uwagę na sylwetki Willa i Horacego oraz w mniejszym nie mniej ważnym stopniu Alyss.

Jestem zauroczona całą serią i jak już przyssę się do niej, to muszę skończyć. To już półmetek, a tytuły następnych książek gwarantują, że nie będę się nudzić! :)

Estera | 2015-10-03

Przy tej książce śmiałam się do łez. Nie mogłam się oderwać. Nie mogłam odłożyć jej i zacząć czytać lektury szkolnej. Nawet złamałam kategoryczny zakaz niektórych nauczycieli i czytałam ją na lekcji. Jest niesamowita.

Szósty tom serii "Zwiadowcy" opisuje przygotowania do zdobycia zamku Macindaw przez Willa, jak i samo oblężenie. Podczas przygotowań, jak i samego oblężenia wynikło mnóstwo bardzo zabawnych sytuacji, niestety bez udziału Halta, którego lubię troszeńkę bardziej niż Willa. Ale i tak książka zasługuje na najwyższą ocenę. Polecam gorąco :)

Agata | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 lipca 2014

Co tu dużo pisać, tom 6 zawiera kolejne fenomenalne przygody trójki przyjaciół Willa, Horace'a i Alyss. Świetnie napisana, bez zbędnych opisów - to lubię ;) Zabrakło mi co prawda Halta, ale i tak nie mogłam się oderwać od czytania. Saga ''Zwiadowcy'' jest jedną z najlepszych serii dla młodzieży. Polecam!

Weronika | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

"Nie skupiaj się na oczywistym. Ktoś może chcieć, żebyś zobaczył to, co on chce żebyś zobaczył, a wtedy przeoczysz coś ważnego."

"Oblężenie Macindaw" to szósta księga z serii Zwiadowcy.John Flanagan napisał kolejną wspaniałą książkę,którą czyta się od kartki do kartki.Księga piąta była początkiem pewnej przygody ,a szósta jest jej kontynuacją i zakończeniem.Czytając tę książkę zdałam sobie sprawę jak nasi ulubieni bohaterzy szybko dorośli oraz jak ukształtowały się ich charaktery. Jednak przyjaźń zawsze będzie u nich najważniejsza.Zrobią wszystko,by ich przyjaciele byli bezpieczni.Książka objętościowo jest w sam raz ,bo ma tylko 392 strony.

Alyss jest w niebezpieczeństwie.Jest więziona w zamku Macindaw. Na dodatek Keren posiada magiczny kamień.Dziewczyna boi się ,że podczas wpływu może zdradzić coś ważnego i tym samym narazić Willa.Również podróż Skandian do domu się nie udała.Ich statek się rozbił,a niewolnik zbiegł.Po raz kolejny pomoc im niesie Will.Tym razem składa im...

anika | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2017
Przeczytana: 22 lipca 2017

Słuchałam kolejnego tomu głównie z powodu świetnego lektora. Po tym tomie jednak odpuszczam. Za dużo tu dla mnie korzystnych splotów okoliczności i kompletnie nierealnych, niedopracowanych scen, które, dobrze napisane, powinny wywoływać dreszcz emocji, a wywołują irytację czy wręcz ironiczny śmiech.

Dorota | 2014-05-22
Przeczytana: 22 maja 2014

KOCHAM te serie, po prostu KOCHAM.

Jest to 6 księga, która ani na troche nie jest gorsza od pozostałych. Jest świetna. Nie ma szans by ją odłożyć na bok a zająć się zadaniami, które trzeba wykonać w domu. Zwiadowcy uzależniają jak diabli.
W tej części masakrycznie podobał mi się koniec. No aż dusza się radowała gdy czytałam zakończenie.

Koło Zwiadowców nie da się przejść obojętnie. Zawsze gdy widzę w empiku lub w bibliotece którąś z cześci od razu pojawia mi się na twarzy uśmiech :D.