Koniec gry

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
978-83-7470-266-9
Patryczken

Christina jest najładniejszą dziewczyną na Brooklyine. Tak uważa Ryan Rossetti. Kochał się w niej już od czasów liceum. I to nic, że wybrała w końcu Jakea Thomasa - tego słynnego baseballistę. Bo już od roku jest cichą narzeczoną Ryana. A teraz Jake ma zjawić się na weekend w rodzinnym Brooklynie i wtedy usłyszy całą prawdę. Chociaż on sam planuje akurat obwieścić światu swoje zaręczyny z Christiną. Fortuna i sława zarozumiałego Jakea nie wygrają tu jednak. Nawet jeśli Ryan dotąd był zawszetym drugim" zawodnikiem, na boisku i w życiu - teraz wszystko się zmieni. Bo co może pójść niezgodnie z planem, kiedy dwoje ludzi jest tak bardzo zakochanych w sobie Czy najbliższe dni zwiastujące raj mogą niespodziewanie stać się weekendem w piekle

Aneczka | 2016-10-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 11 października 2016

"Starr zawsze gwarantuje wysokiej klasy rozrywkę..." Jeffrey Deaver - a ja się pytam gdzie ta rozrywka i to jeszcze wysokiej klasy? Co prawda to pierwsza i na razie jedyna książka Starra, którą przeczytam, ale dostałam przeciętną historyjkę niespełnionego bejsbolisty, który na każdym kroku zachowuje się jak rozwydrzone dziecko tupiące i wrzeszczące jeśli nie dostanie tego czego chce, zazdrosnego o odnoszącego sukcesy "kolegę", który jest za to uosobieniem zwykłego dupka. W ogóle mnie ta historia nie wciągnęła, może gdyby wątek poboczny był bardziej rozwinięty, to kto wie, może byłoby ciekawiej.

Marczewek | 2014-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Jason Starr to bez wątpienia ciekawy autor, w końcu nawet sam Jeffrey Deaver pisze że "Starr oferuje wysokiej klasy rozrywkę".
Łapię się na tym że często porównuję autorów i książki do Harlana Cobena. Jako że jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców kryminałów i uważany za mistrza, a mnie kompletnie nie porywa, mogę sobie ocenić obiektywnie (albo subiektywnie :D) "warsztat" obu stron.

Jak jest w przypadku Starra? Obu łączy to że wplątują swoich zwyczajnych bohaterów w nieciekawe historie.
Natomiast różnica jest taka, że Starr nie dokłada do akcji kompletnie niezrozumiałych wątków. Po co wplątywać we wszystko FBI i inne alfabetyczne służby specjalnie, mafię i co tylko się da?
Po nic, można tego nie robić, a akcja będzie emocjonująca tak czy inaczej. Choć nie będzie galopowała bez sensu do przodu, a bohater nie zmieni się z lekarza w komandosa mordującego co tylko się rusza.

Cenię autora za to że jego bohaterowie mają rzeczywiste problemy, popełniają zwyczajne błędy,...