Zwerbowana miłość. Ucieczka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwerbowana miłość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
978-83-7758-196-4
jagarkar

II część książki Pawła Szlachetko „Zwerbowana miłość” Montevideo, Nowy Jork, Paryż, tajni agenci i płatni mordercy, wartka akcja i miłość, która ciągle nie może wypełnić życia Anny i Andrzeja. II część książki Pawła Szlachetko „Zwerbowana miłość” ( I została sfilmowana w 2010 roku) jest idealną lekturą dla miłośników sensacyjnych akcji i miłosnych perypetii, ale także ciekawym opisem czasów...

II część książki Pawła Szlachetko „Zwerbowana miłość”

II część książki Pawła Szlachetko „Zwerbowana miłość” ( I została sfilmowana w 2010 roku) jest idealną lekturą dla miłośników sensacyjnych akcji i miłosnych perypetii, ale także ciekawym opisem czasów demokratycznego przełomu sprzed ponad dwudziestu lat.

Tylko Anna, kiedyś luksusowa prostytutka w Bristolu wie, gdzie znajdują się tysiące mikrofisz wykradzionych z archiwów MSW z materiałami obciążającymi ludzi nowej władzy i Kościoła w Polsce. Ukrywa się w Urugwaju, ale dla dawnych esbeków, którzy chcą zdobyć materiały kompromitujące opozycjonistów i działających w ich środowisku księży, nie jest to żadną przeszkodą.

Jest 1990 rok – w kraju zaczyna się ”wojna na górze”, a w wilii na przedmieściach Montevideo zostają zastrzelone dwie młode kobiety. Czy jedną z nich jest Anna? Andrzej, były oficer tajnych służb PRL-u, który kiedyś wykorzystał Annę, ma szansę naprawić swój błąd i być może odzyskać jedyną kobietę, którą kochał. Główni bohaterowie mają przeciwko sobie nie tylko byłych esbeków, ale także największe potęgi wywiadowcze świata. I Amerykanie i Rosjanie chcą uzyskać dostęp do materiałów, które być może pozwolą im szantażować ludzi władzy w niezależnej Polsce.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2012

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=42322

maradiego | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Czasem tak bywa w bibliotece, tam się głównie karmię, że co strzał ( w sensie tytuł z półki do koszyka), tym pudło drastycznie pudlaste. To podobno "druga część" ...trylogii. No, to znaczy, że mogłem wycelować gorzej: wziąć z półki wszystkie trzy."I to by było na tyle"

Marek | 2012-09-13
Przeczytana: 13 września 2012

To drugi tom książki "Zwerbowana miłość". Czasami kontynuacje nie zawsze dorównują pierwszemu pomysłowi. Tu jednak duże brawa dla autora!!!

Ksiązka nic nie traci na pierwotnej świeżości, oryginalności i niezbędnym w tego typie książek ostrym tempie. Akcja płynie wartko. Choć nadal dostajemy smaczki z lat gdy komuna sie waliła, a kapitalizm jeszcze raczkował, to jej główna część dzieje się na Zachodzie (właściwie to na obu półkulach). Szlachetko wie o czym pisze. Gra wywiadów jest intrygujaca, a bohaterowie nie do końca bezradni. Czy ksiązkę można nazwać thrillerem szpiegowskim. Raczej sytułowałbym ją po stronie sensacji z akcja pędzącą z szybkością pospiesznego.

No i najważniejsze - bohaterowie nie sa papierowi, ale żywi, a ich problemy, wahania, smutki i radości nie sa nam obojętne.

Gorąco polecam. Warto!!!

Ja przy niej doskonale się bawiłem i z niecierpliwością czekam na tom trzeci (czy ostatni?).