Minerały i skamieniałości. 1000 fotografii

Wydawnictwo: Arkady
Les mineraux et les fossiles en 1000 photos
albumy
Reminiscencja

Trzy tysiące pięćset gatunków minerałów - tyle dzisiaj znamy. Znajdziemy wśród nich mikroskopijne okazy i olbrzmy ważące tysiąc ton w jednym bloku. To dzięki minerałom, od krzemienia do złota, rozpoczęły się dzieje ludzkiej cywilizacji; nie zapominajmy o minerałach radioaktywnych, będących dla nas źródłem energii. A pochodzenie człowieka? Jego tajemnica jest zapisana w skamieniałościach - to dzięki nim docierają do nas ślady zamierzchłej przeszłości.

źródło opisu: Arkady, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!