Drzewa. 1000 fotografii

Les arbres en 1000 photos
83-213-4124-1
albumy
Reminiscencja

Kakaowiec, jabłoń, gujawa, chininowiec, wierzba, drzewo tekowe, heban, dąb, kauczukowiec, sosna: drzewa dostarczają leków, pozywienia, barwników, żywic oraz energii. Zarówno człowiek jak i zwierzęta nie mogliby przeżyć bez ich dobroczynnego cienia, a świat bez drzew byłby pustynią. Od maleńkiej wierzby z Arktyki, która rzadko osiąga więcej niż 3 cm wysokości, po ogromne sekwoje wyrastające na ponad 100 m, drzewa zdobywają wszystkie rekordy w świecie ożywionym.
Gatunki najstarsze, największe, najgrubsze, najcięższe - to gatunki drzew.
Siedząc w cieniu potęznego dębu lub na placu otoczonym topolami, odkryjcie dzięki 1000 zdjęć cudowny świat drzew rosnący na wszystkich kontynentach.

źródło opisu: Arkady, 1999

gorofil | 2016-05-21