Naprawa i wypożyczanie mężczyzn

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7839-372-6
Literatura polska
Ag2S

Zabawnie prześmiewcza opowieść o rzeczach strasznych. Krystyna i Cyprian, szczęśliwe i zgodne małżeństwo z wieloletnim stażem, postanawiają zrealizować swój pomysł, by uszczęśliwić trochę ludzi. Ludzie tak rozpaczliwie szukają szczęścia. A my zawsze lubiliśmy robić dobre uczynki. Jesteśmy po prostu skazani na robienie dobrych uczynków. Zakładają punkt Naprawy i wypożyczania mężczyzn. -...

Zabawnie prześmiewcza opowieść o rzeczach strasznych.

Zakładają punkt Naprawy i wypożyczania mężczyzn.
- Dlaczego tylko mężczyzn?
- A jak myślisz? Mężczyźni częściej się psują. Kobiety są z lepszego materiału, lepszej jakości. Tak podają statystyki.

Ta decyzja i jej konsekwencje zmieniają na zawsze życie rodziny pomysłodawców tego nowatorskiego biznesu oraz wielu pań i panów w związkach wszelakich i bez związku.
Klienci przychodzą, by coś odmienić w swoim życiu, bo sami nie potrafią tego dokonać. Nikt nie wymyśla im jakiegoś sztucznego życia, tylko przestawia ich życie na inny tor, tak samo jak zwrotniczy zmienia bieg pędzącego pociągu.
A że metody niekonwencjonalne…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Naprawa_i_wypozyczanie_me...»

Monika | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Autorka chciała stworzyć książkę o bardzo oryginalnej tematyce, może i jej się to udało, ale w bardzo przeciętny sposób. Faktycznie to jest bardzo pokręcona książka i przyznam się, że nie mam pojęcia czy wszystko ogarnęłam i zrozumiałam. Tak naprawdę to mało realna historia zbyt dużej ilości bohaterów. Ale mogę stwierdzić, że historie były skomplikowane jak natura kobiety:) Mężczyźni strzeżcie się, ponieważ zagraża Wam zepsucie się... w książce łatwo jest Was zreperować, ale w prawdziwym życiu to już trudniejsza sprawa ;)

beataj | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Dawno nie spotkałam się z tak pokręconą książką... właściwie, to nie wiem, jak ją ocenić

soleiasta | 2012-10-28

„Znów się zepsułeś i wiem co zrobię, zamienię Ciebie na lepszy model” - śpiewa Kasia Klich w swoim hicie sprzed kilku lat „Lepszy model”. Jak dobrze wiemy, w związku nie zawsze jest cukierkowato, nie raz kłócimy się z naszymi połówkami, co poniektórzy rozstają się a jeszcze inni zdradzają. Więc nie zawsze związek jest idealny. Nie zawsze też, winę można przypisywać jednej czy drugiej stronie. Bo skoro, nadszedł kryzys w związku to coś jest tego przyczyną, coś spowodowało że jedna z dwóch osób zaczęła zachowywać się inaczej Do tanga trzeba dwojga, przecież. Więc gdy tylko, na rynku wydawniczym pojawiła się książka Teresy Ewy Opoki pt. „ Wypożyczanie i naprawa mężczyzn”. Tytuł przyciągnął moją uwagę, a zachęcający opis z tyłu okładki utwierdził mnie w przekonaniu że książkę muszę przeczytać.

Historia rozpoczyna się naprawdę interesująco, małżeństwo z długim stażem postanawia założyć punkt „ naprawiania mężczyzn”. Synowa z synem nie są przekonani do tego pomysłu, próbują teściom ten...

Karolka23 | 2015-09-28
Przeczytana: 09 września 2015

Przeczytałam powyższa pozycje w 3 dni po 2, 2.5h po pracy... Mało wymagająca od czytelnika/czytelniczki książka... niestesty!Kupiłam ją ze względu na przeczytanie pierwszej strony i oryginalny tytuł... a także po to by przyprawić narzeczonemu grymas na buzi(chodziło o tytuł) :) Jestem bardzo zawiedziona... Kolorowe cukierecczki sprawiające cuda w zachowaniu mężczyzn... totalna głupota. Być może gdyby autorka inaczej formułowała swoje myśli odnośnie przedstawianych w książce sytuacji... Szczerze... myślałam, że po przeczytaniu NIWM będę w stanie powiedzieć coś ciekawego i przemawiającego do mojego partnera... Niestety sama mu się przyznałam, że książka ta była niczym innym a zapchaniem wolnego czasu. Jednak dla odstresowania i odgłuienia mogę polecić.

Ela | 2014-01-24
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Hmmm... Nadal nie bardzo wiem jak ocenić tę książkę. Niby jest bardzo dobra na przeczytanie byle czego, byle czytać. Jest przyjemna w czytaniu, niektóre momenty rewelacyjne, ale momentami tak się gubiłam, że w końcu dawałam za wygraną i czytałam bez przykładania większej wagi do niektórych fragmentów.

Fragile | 2012-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2012

odpadłam na samym początku - naiwna i banalna to byłby komplement

Sylwia | 2012-11-02
Przeczytana: 27 października 2012

Przeczytałam i według mnie książka jest rewelacyjna! Czyta się jednym tchem (mimo, że przez trzy dni - bo dziecko, gotowanie itd). Świetnie autorka sportretowała siedem pań (panowie wbrew tytułowi jakby w tle), które postanawiają wyrwać się z marazmu i coś zmienić w swoim życiu. Większości to się udaje - oczywiście dzięki "Punkowi Naprawy... ", gdzie wszystkie trafiają, ale nie tylko. Chwilami wzruszałam się, chwilami śmiałam. Polecam!

Agnieszka | 2012-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2012

NAPRAWIANIE NATURY

Natura w swej mądrości zdecydowała, że wszystko powinno się równoważyć. Czyżby z tego powodu silniejsi fizycznie mężczyźni okazali się słabsi moralnie? Przykłady popierające tę tezę można mnożyć w nieskończoność, chociaż wkrótce może się to zmienić, gdyż kobiety starają się im dorównać nawet w tej dziedzinie.
Teresa Ewa Opoka, autorka powieści „Naprawa i wypożyczanie mężczyzn” jest dobrą obserwatorką. Wyposażona w talent, wspaniałą wyobraźnię i poczucie humoru snuje zabawną a jednocześnie gorzką opowieść o próbach naprawiania natury człowieka.
Pomysł jest kapitalny. Krystyna i Cyprian to zgodne, szczęśliwe małżeństwo z przeszło pięćdziesięcioletnim stażem. Są zdrowi, energiczni, postanawiają więc w odzyskanym po wielu latach sądzenia się z miastem domu założyć firmę zajmującą się naprawą i wypożyczaniem mężczyzn. Skoro można naprawić pralkę lub samochód, dlaczego nie zająć się człowiekiem, a konkretnie mężczyzną, gdyż jak im się wydaje, to właśnie on...

knigoholiczka | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Niestety, najbardziej w tej książce podobała mi się.... okładka.
Przez chwilę, po pierwszym rozdziale, byłam pewna że i książka bardzo mi się spodoba, ale nie.
Temat może i ciekawy, bo jak autorka pisze- mężczyźni się psują, kobiety rzadziej.
Dlatego starsze małżeństwo postanawia założyć punkt wypożyczania i naprawy mężczyzn. Pomysł chwytliwy bo i czasem samotna kobieta potrzebuje kogoś na przyjęcie, pokazać rodzinie czy po prostu, żeby nie być samotną.
Po jakimś czasie Punkt założony przez Cypriana i Krystynę staje się miejscem coraz bardziej popularnym i coraz częściej odwiedzanym. Przychodzą zarówno kobiety i mężczyźni.
Przychodzą aby poradzić się, zmienić swoje życie. Niektórym się to udaje, innym zmienia się, ale na gorsze. Miejscami nie rozumiałam co się działo, tak jak np. w przypadku pani Matyldy, której chyba się wydaje, że jest angielką i żyje w XIX wieku )ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałam).
Z zaciekawieniem czytałam jak potoczą się losy bohaterów, no i czy...

Dominika | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Początkowo bardzo wciąga, ale im dłużej to czytałam tym bardziej się w tym gubiłam i zaczynało mnie to nudzić.

Exodus