Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Kapłan (tom 3)
Wydawnictwo: Buchmann
literatura polska
Versatile

Długo oczekiwana kontynuacja dziejów Kapłana. Krzysztof Lorent – były ksiądz, obdarzony niezwykłym darem „absolutnej pamięci wstecznej” oraz Haiku – była zawodowa zabójczyni, niegdyś na usługach liczącego ponad 1600 lat bractwa Aurelitów, ratują życie tajemniczemu chłopcu - Yovicie. Uciekając przed potężnymi wrogami starającymi się za wszelką cenę unicestwić Yovitę, zostają zwabieni na tajemniczą Wyspę Sentinelczyków na morzu Andamańskim; jedyne miejsce na Ziemi, gdzie nigdy nie pojawił się człowiek. Dla wrogów chłopca Yovita stanowi potężne zagrożenie, z czego nie tylko nie zdaje sobie sprawy Lorent i Haiku, ale także on sam. Gdy znani z poprzednich części trylogii doktor Aleksandra Sambierska i profesor Bogdan Wilecki próbują odnaleźć zaginionych przyjaciół, okazuje się, że z chwilą pojawienia się na Wyspie Sentinelczyków Lorent, Haiku, Yovita i towarzyszący im wówczas naukowiec zniknęli bez śladu. Gdy profesor dociera do legendarnej Błękitnej Księgi ukrywanej przez setki lat przez Aurelitów, w której znajduje dowód, że na wyspie istnieje wybudowane miliony lat temu przez nieznanych przybyszy przejście do innego wymiaru czasu, w jego wnioski nikt nie chce uwierzyć. Czy coś co wydaje się niemal nieprawdopodobne, może się rzeczywistością? Wilecki dociera do kolejnych dowodów przybliżających poszukiwaczy do przerażającej prawdy - w jaki sposób zaginęli Krzysztof Lorent, Haiku i naukowiec, a przede wszystkim – kim naprawdę jest Yovita?
Po bestsellerowych: Kapłanie oraz Modlitwie do Boga Złego tym razem na rynku pojawia się kolejny pasjonujący thriller napisany z nowoczesną, pełną dystansu, autoironii i poczucia humoru odwagą. Czas Czarnych Luster będący jak i poprzednie części serii przewrotną próbą połączenia sensacyjnego kryminału z elementami fantasy oraz powieści przygodowej znowu zaskakuje niekonwencjonalnością i wciąga bez reszty, nie pozwalając się oderwać od lektury aż do ostatecznego rozwiązania zagadki.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Anna-mojeksiążki | 2013-01-13
Przeczytana: styczeń 2013

Po tę książkę sięgnęłam na pewniaka i z wielką radością, że w końcu jest!
Z bohaterami miałam już styczność przy lekturze "Kapłana" i "Modlitwy do Bogów Złych" - to niesamowite połączenie przygody, sensacji i fantastyki. Kotowski zaimponował mi swoją pomysłowością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Książka stanowi zwieńczenie trylogii, jednak można ją również czytać jako zupełnie odrębną powieść. Oryginalny pomysł na fabułę został wykorzystany w pełni - otrzymujemy podróże w czasie, niezwykłe artefakty i tajemnicze Bractwo Aurelitów - zaintrygowani? To idziemy dalej!

Główną postacią jest Krzysztof Lorent, były ksiądz, który został obdarzony nadprzyrodzonym darem "absolutnej pamięci wstecznej" - jest Kapłanem Wiedzy. Wraz z Haiku, byłą zabójczynią, która posiada podobne do niego właściwości, oraz naukowcem Czesławem Dybciem, udaje się na tajemniczą Wyspę Sentinelczyków na morzu Andamańskim, wyspę zupełnie odcięta od cywilizacji, gdzie obcy nie są mile widziani. Podążają śladami...

Zuela | 2013-08-02

Jedyna książka Kotowskiego,w której tak ko końca nie zorientowałam ssię,o co chodzi i mimo zapewnień trzeba znać poprzednią część,żeby zorientowć się kto jest kim i co z czego wynika.Jednakże książkę przeczytałąm z przyjemnością,bo ciekawiły mnie dalsze losy Krzysztofa Lorenta

pewnasytuacja Gogh | 2012-09-08

No i wreszcie ! :) Kontynuacja, zamknięcie serii, ale książka znowu inna. Zdecydowanie bardziej fantastyka niż poprzednie. Zamyka trylogię ale właściwie nie musiałam przypominać sobie poprzednich części, bo "Czas czarnych luster" to raczej osobna całość. Jestem fanką więc trudno u mnie o obiektywizm. Jak dla mnie - rewelacja.

Małgosia | 2012-10-16
Przeczytana: 28 października 2012

R E W E L A C Y J N A!!!

jaga | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Rewelacyjna książka, zarówno dla tych, którzy ten gatunek lubią, jak i dla tych co niekoniecznie, ja należę do tej drugiej kategorii. Od akcji nie można się oderwać, zadziwia jasność detali i precyzja szczegółów, dobre dialogi, styl może być, sympatyczni bohaterowie, oczywiście ci, którzy mają być sympatyczni. Nie uważam, żeby książka była gorsza od poprzednich tomów trylogii. Polecam.

| 2013-05-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z dużej chmury mały deszcz.Właściwie to po co pouradzali się ci wszyscy kapłani?Nie widzę tu jakiegoś wielkiego celu jakiemu mieliby służyć.Bo to,że znali wszelakie sposoby walki i od czasu do czasu potrafili zrobić "wielką drakę w chińskiej dzielnicy" raczej nie przydaje im unikatowości.Z ich wiedzy i pamięci pożytku tez niewiele,niczemu się tu specjalnie te cechy nie przysłużyły.W momencie, gdy ta Jill-Annenenka,czy jak jej tam,okazała się brytyjskim szpiegiem parsknęłam trochę śmiechem,bo już wiadomo było,ze to będą te same zabawki ,tylko na innym podwórku.Albo to całe bractwo-tyle wieków się toto ukrywało,przez pokolenia hodowali w podziemiach tą swoją bibliotekę i co im z tego przyszło?Nic się im nie wykluło,co by miało ich oświecić i docenić ich poświęcenie,zupełnie jakby służyli czarnoksiężnikowi z Oz.Pierwsza cześć była nawet niezła ,w drugiej zaczęły mnie bardziej drażnić niby luzackie ksywki punków i ten cały inteligent-safanduła Dybcio. Końcówka trzeciej części...

Andrew | 2013-04-05
Na półkach: ---, 2008-2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2012
Michał | 2015-04-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Książka pisana bardzo fajnym, przystępnym językiem, przez co czyta się ją bardzo lekko, ale i z olbrzymim zaciekawieniem. Polecam!

Agnieszka | 2018-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2018