Zgłosuj na książki roku 2017

historia
welesxxi

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Elevander | 2013-08-11

Bardzo lubię tę książkę, kilka razy już ją przeczytałem. Autor naświetla w niej pewne problemy dziejów kultury średniowiecznej Europy. Szczególnie lubię rozdział o kulinariach. Pamiętam, że przy pierwszej lekturze bardzo dziwiłem się, że mieszkańcy średniowiecznej zachodniej Francji nieraz jedli mięso wielorybów, a zwyczaj siadania przy stole na przemian (mężczyzna, kobieta) sięga XII stulecia. Różne tego typu ciekawostki wzbogaciły moją wiedzę o wiekach średnich. Z pewnością nie należy traktować tej książki jako podręcznika średniowiecznej kultury europejskiej! Raczej swobodnego wyboru pewnych zagadnień z tej dziedziny. Przeczytać tę książkę powinni szczególni ci, którzy na co dzień mówią o "wiekach ciemnych" i "mrokach średniowiecza".

Tomasz Babnis

comafan | 2013-05-24

Bardzo dobra książka. Szkoda tylko, że w dużej mierze złożona z fragmentów innych prac autora.

Marella | 2018-01-20
Anna | 2017-03-30