Granice szaleństwa

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Pendergast (tom 10)
Wydawnictwo: G+J
Fever Dream
śmierć, agent, śledztwo, sekrety
Ag2S

Jeszcze wczoraj agent specjalny Pendergast opłakiwał śmierć ukochanej żony Helen, która przed dwunastoma laty zginęła w nieszczęśliwym wypadku w Afryce, zabita przez wielkiego lwa. Dziś odkrył, że została zamordowana. Wraz z porucznikiem D’Agostą Pendergast rozpoczyna śledztwo, by wyjaśnić tajemnicę śmierci żony. Badając przeszłość, odkrywa zdumiewające sekrety, które Helen chciała przed nim...

Wraz z porucznikiem D’Agostą Pendergast rozpoczyna śledztwo, by wyjaśnić tajemnicę śmierci żony. Badając przeszłość, odkrywa zdumiewające sekrety, które Helen chciała przed nim zataić. Okazuje się, że miała obsesję na punkcie słynnego XIX-wiecznego malarza i przyrodnika Johna Jamesa Audubona i desperacko poszukiwała jego zaginionego dzieła, Czarnego Obrazu.
Agent zapuszcza się coraz głębiej w gąszcz zagadek, których rozwiązanie znajduje na odległych bagnach Luizjany. Najtrudniejszym jednak pytaniem, na które poszukuje odpowiedzi, jest to, kim była kobieta, którą poślubił.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J, 2012

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

Łukasz | 2018-08-13
Przeczytana: 2017 rok

W mojej ocenie szkoda się rozpisywać nad pozycjami z Pendergastem. Po prostu trzeba je przeczytać.

Grzegorz | 2017-12-23

Trzyma w napięciu i ciekawości od pierwszej do ostatniej strony. Zawiera kilka trudnych do przewidzenia zwrotów akcji. Jeszcze lepsza od Reliktu i Relikwiarza. Barwni bohaterowie, a w szczególności agent Pendergast, którego nie da się nie lubić :)

Kokosanka | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Początek książki bardzo mnie wciągnął. Tajemnica malarza , zabójstwo żony Pendergasta, ale książka wciągała mnie tylko do momentu wyjaśnienia zagadki talentu Audubona. Potem, jak dla mnie, abstrakcja goniła abstrakcję. I tak jak naprawdę lubię książki Prestona i Childa, ta mnie od połowy nudziła. Końcowa akcja na bagnach zakrawa raczej pod fantastykę w sensie 2 osoby bez broni pogoniły sztab facetów uzbrojonych po zęby.. Naprawdę??
Nie jest to jedna z moich ulubionych książek.

| 2016-06-03
Przeczytana: 22 maja 2016

Świetna, nie mogę doczekać się przeczytania kolejnego tomu. Czy wreszcie dowiemy się kim jest nieżyjąca żona agenta Pendergasta?

Beefdolf | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Dziesiąty tom,kilka tysięcy stron i ma się ochotę na więcej.. Agent Sherlock Pendergast nie zawodzi.

KatalogTekstu | 2015-05-04

Po recenzję serii z agentem Pendergastem zapraszam na: http://katalogtekstu.blogspot.com/2015/05/trzynastka-pendergasta.html

Iwona | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Koleżanka polecała mi tę książkę od wielu miesięcy. W końcu zdecydowałam się ją przeczytać. W wirze przygotowań do Świąt, w przerwach między jednym mazurkiem a sałatką, z doskoku ta książka wydawała mi się nawet wciągająca. Czytadło, którego każda strona odsłania coś nowego i coraz bardziej nieprawdopodobnego, było miłą odskocznią od zmagań kuchennych. Kiedy jednak znalazłam więcej czasu na dokładniejsze zapoznanie się z lekturą, poczułam rozczarowanie. Frustracja rosła z każdym przeczytanym rozdziałem i gdyby nie mój upór, żeby nie zostawić książki nieskończonej (no dobrze, trochę byłam ciekawa, jak się to wszystko skończy), pewnie dawno rzuciłabym ją w kąt. Takiego steku bzdur dawno już nie czytałam. Na pewno nie przeczytam kolejnych tomów traktujących o żonie agenta FBI Helen, pożartej przez lwa (którego grzywa została zafarbowana na czerwono henną!). Przepraszam, ale to nie moja bajka. A z thrillerów medycznych zdecydowanie i bez porównania wolę Cooka.

Mamerkus | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

"Granice szaleństwa" ocena 4/10
"Bez litości" ocena 2/10
"Dwa groby" ocena 1/10
Boleję nad tym niezmiernie, ale nic nie zmieni faktu, że duet Preston&Child już od pewnego czasu wyczerpał swoją formułę, a każda kolejna książka pokazuje jak daleko panowie pisarze odeszli od swoich pierwotnych osiągnięć, które mnie onegdaj zachwycały. Piszę duet, bo ostatnio miałem okazję przeczytać samodzielne dzieło Childa, które przypomniało mi, jak kiedyś panowie wspólnie świetnie pisali. Poprzednio przeczytana i zrecenzowana powieść duetu pt. "Cemetery dance" to był produkt jak z fabrycznej taśmy, bez polotu, wymuszony, siermiężnie napisany, klasyczna sztampa.
Produktem z fabrycznej taśmy taniej, grającej już tylko na emocjach czytelnika, jest także tzw. trylogia Helen, czyli dzieje dawno zmarłej żony Pendergasta, przy czym każda kolejna powieść jest bardziej kuriozalna fabularnie od poprzedniej. Nie chcę tutaj spojlerować fabuły, a bez tego ciężko przytoczyć argumenty na moją tezę, dlatego...

Marzena | 2015-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 lutego 2015

Ponad połowa książki strasznie mnie wymęczyła... Myślałam, że pierwszy raz odłożę książkę nie skończywszy jej czytać, ale nie poddałam się :) Ostatnie tak gdzieś 100 stron mnie już wciągnęło, uwielbiam tych autorów i po prostu uważam, że ta pozycja to taki ich mały wypadek przy pracy.

Via | 2015-02-01
Przeczytana: styczeń 2015

Nareszcie dowiadujemy się czegoś więcej o zmarłej żonie Pendergasta - Helen. Po raz pierwszy była wspomniana w "Relikcie" i od tamtej pory można powiedzieć, że słuch o niej zaginął. Zresztą przy Violi ja zdążyłam zapomnieć, że ktoś taki istniał.
W tej książce Pendergast przypadkiem dowiaduje się, że śmierć jego żony nie byłą wypadkiem. Postanawia odkryć, kto jest odpowiedzialny za jej śmierć i wymierzyć sprawiedliwość. Akcja toczy się tak szybko i przeskakuje z miejsca na miejsce, że momentami umykał mi fakt, iż próbujemy rozwiązać zagadkę śmierci Helen.
Całość nie zawodzi, więcej o książce: http://dla-przyjemnosci.blogspot.com/2015/01/granice-szalenstwa.html