Szampan-führer

Champagneführern
978-83-7544-438-4
literatura szwedzka
Ag2S

Szampan-führer to opowieść o podstępie, miłości i śmierci z szampanem w tle sięgająca czasów drugiej wojny światowej. Doskonała książka dla miłośników kryminałów i dobrego wina! Co kryje się za nagłą śmiercią legendarnego kipera z Szampanii? Jakie odległe tajemnice skrywają piwnice francuskich winiarni? Harald Poppe już prawie żałuje, że dał się skusić na wycieczkę koneserów wina do Épernay...

Doskonała książka dla miłośników kryminałów i dobrego wina!
Co kryje się za nagłą śmiercią legendarnego kipera z Szampanii?
Jakie odległe tajemnice skrywają piwnice francuskich winiarni?

Harald Poppe już prawie żałuje, że dał się skusić na wycieczkę koneserów wina do Épernay we Francji. Oczywiście lubi wino i szampana, ale przez większość czasu nie ma pojęcia, o czym mówi przewodniczka. Kiedy grupa zwiedza znaną winiarnię Cloët- Décleaux, Harald znajduje umierającego Anselme’a Guidota, legendarnego kipera, przez co nagle zostaje wciągnięty w historię, która zupełnie zmieni jego życie.
Zanim Anselme Guidot odda ostatnie tchnienie w piwnicach winiarni, zdoła przekazać Haraldowi parę tajemniczych słów – słów, które doprowadzą go do pięknej wnuczki kipera, Isabelle. Razem niespodziewanie odkryją coś, co utwierdzi dziewczynę w przekonaniu, że śmierć jej dziadka nie była naturalna. Aby odnaleźć mordercę Anselme’a Guidota, wraz z Haraldem będą zmuszeni zagłębić się w krwawą historię Szampanii, która w czasie drugiej wojny światowej znajdowała się pod niemiecką okupacją.

źródło opisu: http://www.rea-sj.pl/

źródło okładki: http://www.rea-sj.pl/

grzegoooorz | 2013-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2013

A więc napisze od końca:) Zakończenie..... ostatnie 50 stron po prostu "połknąłem". Nie lubię jak ktoś w recenzji opisuje o czym książka, wgłębia się w fabułe, dla mnie to jest "wodolejstwo". Napisze dlaczego ta książka jest warta przeczytania.

1.Czytałaś/eś Camille Lackberg? a w szczególności Niemiecki Bękart, gdzie współczesnośc przeplata się z powrotami do lat 1940-1945? , to na pewno ci się spodoba.

2.Książka z racji tego , że Autor "robi" w bąbelkowym biznesie, zagłębiła mnie w ciekawe tajniki dotyczące produkcji ,pozyskiwania i ciekawostek związanych z szampanem (w ogóle mnie to nie ciekawiło, no może oprócz picia;), jednak tutaj w książce informacje są tak ciekawie zobrazowane, że po lekturze troszkę w głowie mi zostało wiarygodnych informacji o szampanie).

Książka widze niezbyt znana, a szkoda, ja kupiłem w pakiecie z 3 - ma innymi za śmieszne 20zł (mimo, że wydawnictwo ceni ją na 29.90zl).

Czyta się lekko przyjemnie, tym razem nie jest to szwedzki klimat, a Szwed...

qbard | 2017-08-17
Na półkach: Posiadam

Powiem szczerze, że jak na debiut, powieść jest niezła a ostatnie sceny wręcz podkręcają tempo jak tocząca się lawina. Autor jest związany z przemysłem winiarskim i wcześniej pisał poradniki na temat win i szampana. Dlatego też tłem tej historii kryminalnej jest szampan i miasteczko we francuskiej Szampanii. Ta historia sięga czasów II Wojny Światowej i jej tajemnice skrywane do czasów współczesnych powodują spore zamieszanie oraz kilka trupów.

Jarosław Wróbel | 2016-02-09
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Książka trochę w stylu amerykańskiego filmu sensacyjnego. Światem szampana wstrząsa zbrodnia. Z czasem okazuje się, że morderstwo jest próbą ukrycia niegodziwości popełnionej ponad pół wieku wcześniej, kiedy Szampanią, rządził bezwzględny Szampan-Fuhrer. Ciekawym motywem w tej książce jest właśnie los pewnej młodej osoby, która rzeczywistość oceniała przez różowe okulary młodzieńczej miłości, porywu serca, zaskakujące jak dalece dała się zaślepić. Mankamentem książki jest schematyczność śledztwa, "rycerz na białym koniu" i trochę słabo dopracowane charakterystyki bohaterów współczesnych i lekko zbyt rozwleczona akcja może mieć na to wpływ konstrukcja książki. Te słabsze strony równoważone są bardzo ciekawą, kontrowersyjną postacią dziedziczki i interesującymi losami Szampanii w trakcie wojny.

maaniaczka | 2016-02-29
Przeczytana: 22 lipca 2016