Narzeczony na pokaz

Wydawnictwo: Harlequin
6 (20 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Winning a Groom in 10 Dates
Maleństwo

Sophie Holtzheim jako nastolatka podkochiwała się w swoim o kilka lat starszym sąsiedzie, Brandonie Sheridanie. Brand chronił przed miejscowymi łobuzami, pomagał rozwiązywać trudne sprawy. W wyniku konfliktu z ojcem zaciągnął się do wojska i na wiele lat znikł z życia Sophie. Teraz wrócił, w samą porę, aby pomóc Sophie po raz kolejny. Tym razem miał udawać zakochanego w niej mężczyznę, z którym Sophie z podniesioną głową mogłaby się pokazać na przyjęciu zaręczynowym jej byłego narzeczonego. Oczywiście całe miasteczko uwierzyło w ich płomienny romans…

źródło opisu: Harlequin 2012

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/narzeczony-na-pokaz

Mak | 2014-03-24

Lekka opowieść na leniwe popołudnie, jednak nie zachwyca aż tak.

Bohaterowie nawet sympatyczni, ale zbyt uparci. Trzymają się swoich racji, co staje się trochę nudne. A wyreżyserowane randki wg określonego planu są głupie, bo życia nie można zaplanować od deski do deski.

Podobało mi się natomiast włączenie w fabułę treści listów z przeszłości, dzięki czemu poznajemy aż dwie historie miłosne, do których można podejść analogicznie.

Ciekawą postacią była niewątpliwie babka Hilde, która trochę przypominała mi moją własną babcię. Zawsze musiała wtrącić trzy grosze i za wszelką cenę bawić się w swatkę.

Zaś sugestie bohaterki w języku niemieckim sprawiały, że książka nabierała humoru i wywoływała uśmiech na twarzy.

Na plus zasługuje również miejsce akcji – spokojna wioska, gdzie życie płynie wolno, a nie wyścig z czasem w wielkim mieście.

Śnieżynka | 2018-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2018

Typowy romans, a dobra stylistyka autorki sprawia, że przyjemnie i szybko się czyta.
Pomysł niebanalny, aczkolwiek nie wyobrażam sobie, by taka sytuacja zdarzyła się w prawdziwym życiu. Książka jest na tyle krótka, by móc się nią cieszyć jedno, dobre popołudnie i na tyle długa, by coś się tam zdążyło zdarzyć. Główna bohaterka jest trochę zagubiona we własnych uczuciach, na szczęście pod wpływem dalszych wydarzeń zmienia się zdecydowanie na lepsze. To, co mogę jej zarzucić to głupotę w podejściu do byłego narzeczonego, oraz folgowanie swoim uczuciom tam, gdzie naprawdę nie powinna tego robić. Takich sytuacji w całej książce znajdziemy może ze dwie.
Nie przypadł mi do gustu wątek ojca głównego bohatera. Rozumiem powód, dla którego jest na syna zły, jednak jego zachowanie na samym początku było dla mnie ciężkie. Tak, jakby autorka chciała z jednej strony wpleść waśń między stronami, z drugiej nie chciała pojechać zbyt mocno po bandzie. Gdyby postawiła na większe zdecydowanie, mogłoby...

MrsPatiiii | 2013-08-07

Mi osobiście książka się spodobała, lubię takie historie ;)

Polecam !

książek: 1902