Księga Objawienia

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Cykl: Matthew Shardlake (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
Revelation
Gośka

Wiosna 1543 roku. Król Henryk VIII zabiega o względy lady Katarzyny Parr, pragnąc, aby została jego szóstą żoną. Wybranka nie jest zachwycona tą propozycją. Arcybiskup Cranmer i zagrożone stronnictwo protestanckie na dworze uważnie obserwują obrót wydarzeń, bo lady Katarzyna jest znana z przychylności dla reformatorów. W tym samym czasie Matthew Shardlake zajmuje się sprawą nastolatka, Adama...

W tym samym czasie Matthew Shardlake zajmuje się sprawą nastolatka, Adama Kite’a, religijnego maniaka, który na rozkaz Tajnej Rady został umieszczony w szpitalu dla obłąkanych w Bedlam. Gdyby został wypuszczony, jak chcieli rodzice, mógłby popełnić czyn, który zyskałby mu miano heretyka i doprowadził do spalenia na stosie.
Kiedy przyjaciel Shardlake’a, Roger Elliard zostaje znaleziony z rozpłatanym gardłem, prawnik obiecuje wdowie, że znajdzie sprawcę i postawi go przed obliczem sprawiedliwości…

źródło opisu: Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1071,15...»

Legeriusz | 2015-06-24
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Rzetelny kryminał historyczny

Początek wydaje się dość niezdarny, ale to wrażenie szybko mija. Akcja przyśpiesza. Tło historyczne zostało podane jednak dość oszczędnie, więcej słów autor poświęcił na odmalowanie Londynu i najbliższej okolicy. W trakcie lektury poznajemy relacje między religijnymi konserwatystami, a radykałami. Czasem może się zdarzyć, że tracimy orientację o których akurat mowa. W każdym razie i tak najważniejszy jest główny bohater Shardlake, jego odczucia, relacje z innymi oraz dążenie do rozwikłania zagadki.
Powieść napisano językiem przystępnym, ale na pewno nie prostackim. Drażnić może jedynie wrzucane co jakiś czas słówko "gdym". Ale to jeden z kilku drobnych detali. Ważna jest w końcu sprawa kryminalna.

EB4 | 2016-01-11
Na półkach: Przeczytane, C.J. SANSOM
Przeczytana: 20 listopada 2015

No i kolejna wspaniała część! Tym razem komisarz musi wyjaśnić zagadkę tajemniczego i dziwnego morderstwa swojego przyjaciela Rogera. Trup ściele się gęsto i trzeba działać. Ale komisarz jak zwykle nie zawodzi. Polecam szczerze!

en202 | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Bardzo lubię czytać tego typu książki,morderstwo za morderstwem,zawiła zagadka i wielu podejrzanych.Przyznam szczerze ,że naprawdę nie domyśliłam się kto jest tym psychopatycznym mordercą.Czasem w kryminale można się tego domyślić albo chociaż kogos podejrzewać ,a przy tej książce nie udała mi się ta sztuka;-)
Spodobała mi się ta opowieść-psychopata mordujący według schematu.I to jakiego schematu,według Apokalipsy Św. Jana.Ciekawa i trzymająca w napięciu tajemnica,polecam każdemu lubiącemu takie klimaty czytelnikowi.

kagan_sk | 2016-05-22

Czytając kolejne przygody komisarza zadaje sobie pytanie kiedy zostanie to przeniesione na ekran. Oczywiście gorąco polecam przeczytanie kolejnego tomu kryminału historycznego z trzymającym w wiktoriańskim napięciu dreszczykiem.

Lilu | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Niby wszystko ciekawie, ale już nie oryginalnie. Seryjny morderca, okrutne rytualne zbrodnie? To już klepią autorzy współczesnych kryminałów do znudzenia. Od Sansoma wymagam więcej.

Paweł Pełka | 2014-07-15
Przeczytana: lipiec 2014

Nie to co Zima w Madrycie tegoż autora, ale dobrze oddane czasy Henryka VIII i wciągająca kryminalna intryga

Aleksandra Gocyk | 2015-01-05

kolejna fantastyczna ksiazka tego autora czyta sie jednym tchem

Aniluap | 2018-02-11
Edyta | 2018-01-15