Kolonia diabła

Cykl: Sigma (tom 7)
Wydawnictwo: Albatros
The Devil Colony
Gośka

Jaskinia w Górach Skalistych. Setki zmumifikowanych zwłok. Prawo do nich rości sobie indiańska społeczność. Ale w jaskini jest coś jeszcze – tabliczki zapisane nieznanymi znakami oraz zagadkowy totem, pokryta złotem czaszka tygrysa szablozębnego. Kiedy w miejscu odkrycia dochodzi do zamieszek między naukowcami a przedstawicielami rdzennych Amerykanów, następuje potężna eksplozja. Wybuch w Utah uwalnia uśpioną w jaskini tajemniczą siłę, która potrafi doprowadzić do rozpadu materii, a także obudzić drzemiące w różnych miejscach ziemi wulkany. Do akcji wkraczają agenci Sigmy – Painter Crowe oraz komandor Gray Pierce, wspierani przez profesora Henry’ego Kanosha, świadka wybuchu. Szukając klucza do rozwiązania zagadki, natrafiają na nieznany list Benjamina Franklina, a w nim pierwotny szkic Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, wzmianki o Bladych Indianinach, Potężnym Eliksirze oraz projekcie utworzenia czternastej „diabelskiej” kolonii, która miała wejść w skład Unii. Ślad prowadzi również do Thomasa Jeffersona oraz ekspedycji Lewisa i Clarka, która na początku XIX w. wyruszyła na zachód Ameryki. By zapobiec katastrofie, agenci muszą ustalić, czym jest Potężny Eliksir zdolny wywołać globalną zagładę, do kogo należały znalezione w jaskini ciała i jaką tajemnicę ukryli przed światem ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych...

źródło opisu: Wyd. Albatros, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

wiejskifilozof | 2016-04-25

Kiedy z bratem i tatą,byłem w tamtą środę w Warszawie,to byłem w Auchanie na Pradze Południe i kupiłem sobie tę książkę,bo zawsze chciałem przeczytać.
Książka jest bardzo fajna i zawiera w sobie dużo elementów akcji,które mi się podobały.
Choćby o Indianach Anasazi i Mormonach.
Akcja toczy się też poza Ameryką,choćby w Japonii.

James Rollins pisze,tu o pewnym tajemniczym miejscu,w Parku Yellowstone.
Bardzo mnie to zaskoczyło,nie spodziewałem się tego.

Mamy tu też strzelaninę,ucieczki i pewne naturalne zagrożenie dla świata.
To trzeba przeczytać.

Inez | 2014-03-09
Przeczytana: 20 lutego 2014

,,Kolonia diabla,, Jamesa Rollinsa, to ksiazka od poczatku do konca trzymajaca czytelnika w napieciu. Pelno w niej zagadek i teorii spiskowych. Autor serwuje nam fakty historyczne i troszke fikcjii, co daje wspanialy rezultat i czytelnik taki jak ja ma za soba wspaniale spedzony weekend, gdyz powiesc Rollinsa nie dosc, ze zaintrygowala mnie, to rowniez pochlonela, gdy sledzilam poczynania bohaterow, by ocalic ludzkosc. Ksiazke czyta sie szybko, bo niemal na kazdej stronie w bardzo szybkim tempie toczy sie akcja. Najwspanialsza jednak uczta dla mojej wyobrazni byly opisy malowniczych regionow Ameryki. Przeczytalam wiele ksiazek J. Rollinsa i jak dotad jestem nadal pod wielkim wrazeniem kunsztu pisarskiego autora. Polecam. Ksiazke jest wspaniala tuz po ,,Amazoni,, ktora czytalam jakis czas temu, a jeszcze pamietam dreszczyk emocjii.

spectator_zm | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Po półrocznej przerwie sięgnąłem po kolejną odsłonę przygód agentów Sigma Force. Powieść nieco lepsza od ostatnich tomów, ale też autor nie uniknął dłużyzn i faszerował czytelnika zbyt wieloma informacjami naukowymi. Poza tym ciągle nie jestem przekonany do teorii, że starożytne legendy, zapiski sprzed stuleci, tajemne znaki i symbole mają swoje odzwierciedlenie we współczesnej nauce i mogą być obiektem pożądania różnych szalonych naukowców, czy organizacji terrorystycznych. Owszem, mogą stanowić cenne odkrycia historyczne, ale wiązać je np. z nanotechnologią, czy innymi cudownymi eliksirami, których współczesne zdobycze nauki nie są w stanie stworzyć? To już raczej przesada…
„Kolonia diabła” jako powieść sama w sobie jest jednak bardzo dobra. Wartka i dynamiczna akcja, świetne tempo, dramatyczne momenty i zaskakujące zwroty akcji – to wszystko zapewnił nam autor w tej powieści. Ciekawe zakończenie jako przyczynek do kolejnej spiskowej teorii dziejów? – Czemu nie?!
W sumie całkiem...

eR_ | 2015-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Uwielbiam James'a Rollinsa.
Cały świat zniknął tylko ja i ta książka.

Zuela | 2015-07-11

Deklaracja Niepodległości ściągnieta z zasad życia Indian.KOLONIA DIABŁA kryje w sobie tajemnice tajemnego stpo,którego lepiej nie odkrywać.Ogólne łubudu.Szybka lektura

Henioo | 2016-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Pierwszy raz spotkałem się z tym autorem.
Trochę to wszystko naciągane, ale...jakże pomysłowe, jak ciekawie i sprawnie napisane. Wciągająca treść. Wywołująca ciekawość co będzie dalej. Błyskawicznie się czytająca.
A o to w takiej literaturze chyba chodzi?

Wg mnie, perfekcyjnie napisany scenariusz na film typu "Kod da Vinci" i tego typu sensacyjno-przygodowych historyjek.

W pełni zasługuje na 6 gwiazdek.

Agro | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Jeśli ktoś lubi historie przygodowo-sensacyjne to ta pozycja jest odpowiednia.
Lubie od czasu do czasu rozerwać się i pozwolić wciągnąć w wir teorii spiskowych , mieszanki faktów historycznych, naukowych z dodatkiem bardzo szybkiej akcji itp. Kolejny raz autor serwuje nam kawałek literatury którą czyta się szybko i przyjemnie. Oczywiście można doszukać się paru minusów bo i nie dostajemy w sumie nic nowego czy odkrywczego ,łatwo można przewidzieć zakończenie...ale przymknijmy oko bo i tak przygoda nas pochłonie na parę wieczorów..

Magdalena | 2012-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2012

Dużo teorii spiskowych, historyczne fakty, troszeczkę fikcji i powstaje przepis na wyśmienitą (jak dla mnie) książkę. Od pierwszych stron fabuła kojarzyła mi się z filmami takimi jak "Skarb narodów", czy "Bibliotekarz", które uwielbiam. I dlatego książkę pochłonęłam w dzień.

To, co tygryski lubią najbardziej :)

Oczywiście polecam gorąco. Nie zawiedziecie się. :D

ElViento | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Świetna książka, wciągająca na maksa. Motyw rdzennych Amerykanów i historia z nim związana. Bardzo dużo przygód i zwrotów akcji. Polecam z całego serca :)

Adam Grochocki | 2017-03-01

Zapraszam na geeklife.pl, gdzie znajdziecie recenzje gier, książek, filmów i seriali.

Dwaj młodzi Indianie buszują po tajemniczej jaskini w Górach Skalistych. Efektem ich eskapady jest odkrycie setek zwłok rdzennych Amerykanów sprzed kilkuset lat. Sensacja spędziła do Utah media i naukowców, co nie bardzo podoba się mieszkańcom. W wyniku sporu dochodzi do potężnego wybuchu, który uwalnia dziwną energią potrafiącą dezintegrować materię i pobudza wulkany na całym świecie. Naturalnie sprawa wpada w ręce agentów Sigmy.

Kolonia Diabła oprócz tajemnicy pochodzenia Indian porusza też wątek Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki. Czy możliwe, by tajemnica jaskini w Utah powiązana była z formalnie nigdy nie istniejącą Czternastą Kolonią? Co wiedział Thomas Jefferson i dlaczego śmierć jego bliskiego współpracownika Lewisa Meriwethera mimo jasnych oznak zabójstwa została uznana za samobójstwo?

Podczas lektury odkrywamy, że te dwie, zupełnie odrębne sprawy Rollins bardzo zgrabnie...