Interesa familijne

Wydawnictwo: ALFA
Darmowe dodatki Edytuj książkę
megii24

Inne wydania

Napisana na przełomie 1852-1853 r. powieść przedstawia zabiegi licznej rodziny szlacheckiej wokół milionowego krewniaka - starego cynika i złośliwca - szambelana, w oczekiwaniu na korzystny zapis testamentowy. Na jego fortunę zdobytą w tajemniczy sposób czyha nie tylko rodzina. Wielkie nadzieje wiąże z nią zaufany sługa, Termiński, krętacz i intrygant, oraz młoda osóbka, panna Aniela,...

Na jego fortunę zdobytą w tajemniczy sposób czyha nie tylko rodzina. Wielkie nadzieje wiąże z nią zaufany sługa, Termiński, krętacz i intrygant, oraz młoda osóbka, panna Aniela, przebywająca na dworze szambelana z zamiarem usidlenia starca.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie własne

Maromira | 2016-08-19
Na półkach: Przeczytane - 2016
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Przyjemna lektura na leniwe dni. Historia rodziny postanawiającej zawalczyć o schedę po bogatym i wrednym stryju. A że gra jest o dużą stawkę, to i metody będą niekonwencjonalne.
Kraszewski sam nieraz przyznaje, że za chwilę zacznie czytelnika przynudzać, no ale musi przedstawić dokładnie to i to i to, ale za cenę miłej opowieści można mu to wybaczyć.

Martyn | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Przyjemnie się czyta. Świetnie nakreślone postacie, barwne, żywe i namacalne. XIX wieczny język sprawie dodatkową frajdę, jakąś odmianę od codzienności. Trochę rozciągnięta ta historia, ale zabawa naprawdę przednia.

ewa | 2017-05-05
ewa | 2017-05-05