Smaki życia

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Good enough to eat
literatura piękna
Barbara

Opowieść o kobiecie, która po przejściu na dietę straciła zbędne kilogramy (i męża), ale nie apetyt na życie. Po latach walki ze zbędnymi kilogramami i znienawidzonej pracy w zawodzie prawniczki, Melanie Hoffman – z pomocą kochającego męża Andrew – postanawia odzyskać kontrolę nad życiem. Dwa lata później, już o połowę lżejsza, otwiera własny biznes: lokal ze smacznym i zdrowym jedzeniem na...

Po latach walki ze zbędnymi kilogramami i znienawidzonej pracy w zawodzie prawniczki, Melanie Hoffman – z pomocą kochającego męża Andrew – postanawia odzyskać kontrolę nad życiem. Dwa lata później, już o połowę lżejsza, otwiera własny biznes: lokal ze smacznym i zdrowym jedzeniem na wynos. Nareszcie wszystko układa się po jej myśli! Do momentu gdy Andrew oznajmia Melanie, że odchodzi… do kobiety dwa razy grubszej niż ona.

Gdy interes przestaje się kręcić, Mel szuka wyjścia z kłopotów finansowych, wynajmując pokój ekscentrycznej Nadii. Poznaje też Nathana, realizatora filmów dokumentalnych, którego zaloty w równym stopniu ją ekscytują, co przerażają. Okazuje się, że utrata wagi to dopiero początek długiej podróży, która całkowicie odmieni jej życie.

Literacki i kulinarny strzał w dziesiątkę! Ballis pisze trochę w stylu Emily Giffin, a jej przepisy spodobają się wielbicielom pysznego jedzenia.
Booklist

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Smaki_zycia-p-31633-1-30-.html

Eda_w | 2017-08-02

Przeczytałam i to by było na tyle... cała książka jest jakaś taka nijaka, nie idzie się bardziej zagłębić w psychikę bohaterów i myślę też, że miłośnicy gotowania, chcący poczytać książkę z wątkiem kulinarnym, będą zawiedzeni. A na domiar złego to zakończenie jest tak samo nijakie jak cała książka.

eduko7 | 2016-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Proza życia. Chciała być piękna, bardziej atrakcyjna, a gdy straciła sporo zbędnych kilogramów, mąż stwierdził, że wolał ją "krąglejszą" i odszedł do innej... Cóż jej pozostaje? Wytrwać w decyzji zmiany stylu życia, utrzymania lokalu... Pomagają jej w tym przyjaciele. prawdziwi, jedni z tych, którzy "sprawdzają się w biedzie" oraz osoby, które niespodziewanie pojawiają się na jej ścieżce życia.

beataj | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Sympatyczna, pozytywnie nastrajająca, taka ciepła i zwyczajna :)

Editb | 2014-05-21

Nic specjalnego. Jeśli jest się w podróży, ma nadmiar wolnego czasu - można przeczytać, w innym przyapdku śmiało można sobie odpuścić. Nie czułam żadnego klimatu w tej książce. Nie porwała mnie, nie zapadła w pamięć. Ktoś napisał, że chłopak Mel był irytujący. No faktycznie, przychylam się do tej opinii. Działał mi na nerwy, zwłaszcza odkąd się w detektywa zaczął bawić. Ogólnia książka, która mogłaby nie powstać.

zoosia | 2013-05-08
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Flaki z olejem :-(. Myślałam, ze będzie lepsza a tutaj nudy :-(

MeBrunette | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Książka lekka aczkolwiek bardzo denerwowała mnie postać Nathana, właściwie nie wiem czemu. Polecam

issska@interia.pl | 2013-05-05

Dość przewidywalne czytadło z infantylną bohaterką w eoli głównej, można odpuscic

Madzia | 2013-04-01
Przeczytana: styczeń 2013

Lekka ksiazka, niezbyt wciagajaca. Po przeczytaniu opisu na okladce spodziewalam sie czegos innego. Bardzo przewidywalny rozwoj akcji.

ampH | 2013-02-11
Przeczytana: 02 lutego 2013

Takie przeciętne czytadło, mogę potwierdzić słowa wszystkich tych, którzy to napisali. Bez zbędnego rozpisywania się zakończę tę opinię dokładnie na tym.

Weronika | 2013-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2013