Apostoł zdrowego rozsądku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Metamorfozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fronda
978-83-7031-632-7
Gabriel

„Zdrowy rozsądek”, jako sposób na życie według Gilberta Keitha Chestertona. Tak krótko można określić książkę Dale`a Ahlquista prezentującą w bardzo sugestywny sposób myśl jednego z najbardziej błyskotliwych obserwatorów rzeczywistości początków XX wieku. Książka ta, niczym przewodnik prowadzi czytelnika przez problemy życia społecznego i pokazuje, że spostrzeżenia Chestertona, mimo iż dokonane niemalże przed stu laty, pomagają trzeźwo spojrzeć na życie również i dziś. Autor na podstawie wybranych dzieł Chestertona pokazuje, iż „zdrowy rozsądek” jest pochodną żywej wiary, która promieniuje na wszystkie dziedziny życia: od wiary w Boga i mistyki, przez filozofię i naukę, do małżeństwa, eugeniki i ekonomii. Wspaniała lektura dla wszystkich, którzy cenią sobie zarówno swobodę wypowiedzi, jak i precyzję myślenia.

źródło opisu: http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=434

źródło okładki: http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=434

Pawel Juszczak | 2015-01-18
Przeczytana: 2009 rok

bardzo fajne wprowadzenie w twórczość tego znakomitego pisarza

Patrycja | 2013-11-08
Przeczytana: 10 listopada 2013

Rewelacyjna, bo o rewelacyjnym pisarzu.

guasek | 2017-09-06
Rekoj | 2017-08-26