Lubimyczytać.pl to:

papier
Lotnik
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW Sensacyjne informacje w nowej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen Skalskiego do gen. Błasika”. Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć? Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela? Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA? Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały palce? Odpowiedz...

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW

Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć?
Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela?
Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA?
Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały palce?
Odpowiedzi na te i inne intrygujące pytania w książce wydanej specjalnie na 6 Światowy Zjazd Lotników Polskich.
Wypływają nowe fakty dotyczące oprawców polskiego asa lotniczego generała Stanisława Skalskiego. W sensacyjnej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen. Skalskiego do gen. Błasika”, która właśnie się ukazała zaprezentowano relacje dotyczące sekretnych operacji przerzutu wyszkolonych pilotów do tworzącego się państwa Izrael. Ściśle tajny plan wykorzystania młodych Żydów wcielanych w tym celu do odradzających się polskich szkół oficerskich został rozpracowany przez kilku patriotów, którzy zameldowali o tym rządowi na uchodźctwie w Wielkiej Brytanii. Czy były to gry operacyjne służb wywiadu i specjalna izolacja „Polskiej szkoły latania” w czasach „Żelaznej kurtyny”, możemy prześledzić na podstawie perypetii losów powojennych absolwentów dęblińskiej „Szkoły Orląt”. Na szczególną uwagę zasługują opisy karier oficerskich ze znamiennej i tragicznej promocji z 1985 roku. Generałowie piloci: Błasik, Andrzejewski, Bartoszcze, Piłat, Śliwka i Mikutel osiągnęli najwyższe stanowiska dowódcze. Błyskotliwe kariery aż dla czterech z nich zakończyły się śmiercią w lotniczych katastrofach! Co spowodowało ich wzlot i upadek? Czy tragiczny los legendarnego Ikara jest pisany wszystkim ambitnym pilotom? Jak wyglądały kulisy lotu Tu-154 do Smoleńska? Wszystkie odpowiedzi na te pytania i znajdziecie w książce napisanej przez bezpośredniego świadka ważnych lotniczych wydarzeń i ich kolegę z promocji redaktora Sławomira Orłowskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Harasimowicz

źródło okładki: strona wydawcy

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku