Okładka książki Pokolenia dywizjonu 303

papier
Lotnik
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW Sensacyjne informacje w nowej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen Skalskiego do gen. Błasika”. Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć? Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela? Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA? Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały palce? Odpowiedz...

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW

Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć?
Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela?
Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA?
Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały palce?
Odpowiedzi na te i inne intrygujące pytania w książce wydanej specjalnie na 6 Światowy Zjazd Lotników Polskich.
Wypływają nowe fakty dotyczące oprawców polskiego asa lotniczego generała Stanisława Skalskiego. W sensacyjnej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen. Skalskiego do gen. Błasika”, która właśnie się ukazała zaprezentowano relacje dotyczące sekretnych operacji przerzutu wyszkolonych pilotów do tworzącego się państwa Izrael. Ściśle tajny plan wykorzystania młodych Żydów wcielanych w tym celu do odradzających się polskich szkół oficerskich został rozpracowany przez kilku patriotów, którzy zameldowali o tym rządowi na uchodźctwie w Wielkiej Brytanii. Czy były to gry operacyjne służb wywiadu i specjalna izolacja „Polskiej szkoły latania” w czasach „Żelaznej kurtyny”, możemy prześledzić na podstawie perypetii losów powojennych absolwentów dęblińskiej „Szkoły Orląt”. Na szczególną uwagę zasługują opisy karier oficerskich ze znamiennej i tragicznej promocji z 1985 roku. Generałowie piloci: Błasik, Andrzejewski, Bartoszcze, Piłat, Śliwka i Mikutel osiągnęli najwyższe stanowiska dowódcze. Błyskotliwe kariery aż dla czterech z nich zakończyły się śmiercią w lotniczych katastrofach! Co spowodowało ich wzlot i upadek? Czy tragiczny los legendarnego Ikara jest pisany wszystkim ambitnym pilotom? Jak wyglądały kulisy lotu Tu-154 do Smoleńska? Wszystkie odpowiedzi na te pytania i znajdziecie w książce napisanej przez bezpośredniego świadka ważnych lotniczych wydarzeń i ich kolegę z promocji redaktora Sławomira Orłowskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Harasimowicz

źródło okładki: strona wydawcy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!
Utwórz konto