Okładka książki Pokolenia dywizjonu 303

papier
Lotnik
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW Sensacyjne informacje w nowej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen Skalskiego do gen. Błasika”. Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć? Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela? Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA? Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały palce? Odpowiedz...

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW

Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć?
Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela?
Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA?
Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały palce?
Odpowiedzi na te i inne intrygujące pytania w książce wydanej specjalnie na 6 Światowy Zjazd Lotników Polskich.
Wypływają nowe fakty dotyczące oprawców polskiego asa lotniczego generała Stanisława Skalskiego. W sensacyjnej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen. Skalskiego do gen. Błasika”, która właśnie się ukazała zaprezentowano relacje dotyczące sekretnych operacji przerzutu wyszkolonych pilotów do tworzącego się państwa Izrael. Ściśle tajny plan wykorzystania młodych Żydów wcielanych w tym celu do odradzających się polskich szkół oficerskich został rozpracowany przez kilku patriotów, którzy zameldowali o tym rządowi na uchodźctwie w Wielkiej Brytanii. Czy były to gry operacyjne służb wywiadu i specjalna izolacja „Polskiej szkoły latania” w czasach „Żelaznej kurtyny”, możemy prześledzić na podstawie perypetii losów powojennych absolwentów dęblińskiej „Szkoły Orląt”. Na szczególną uwagę zasługują opisy karier oficerskich ze znamiennej i tragicznej promocji z 1985 roku. Generałowie piloci: Błasik, Andrzejewski, Bartoszcze, Piłat, Śliwka i Mikutel osiągnęli najwyższe stanowiska dowódcze. Błyskotliwe kariery aż dla czterech z nich zakończyły się śmiercią w lotniczych katastrofach! Co spowodowało ich wzlot i upadek? Czy tragiczny los legendarnego Ikara jest pisany wszystkim ambitnym pilotom? Jak wyglądały kulisy lotu Tu-154 do Smoleńska? Wszystkie odpowiedzi na te pytania i znajdziecie w książce napisanej przez bezpośredniego świadka ważnych lotniczych wydarzeń i ich kolegę z promocji redaktora Sławomira Orłowskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Harasimowicz

źródło okładki: strona wydawcy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku