Pokolenia dywizjonu 303

Pokolenia dywizjonu 303 od gen. Skalskiego do gen. Błasika
978-83-89245-45-8
literatura faktu
Lotnik

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW Sensacyjne informacje w nowej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen Skalskiego do gen. Błasika”. Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć? Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela? Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA? Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały...

TRAGEDIE POLSKICH PILOTÓW

Dlaczego generał Skalski został skazany na śmierć?
Co wiedział płk Ścibior o planach Stalina w tworzeniu Izraela?
Jakie rozgrywki toczono w dowództwie Sił Powietrznych po katastrofie CASA?
Czy w katastrofie w Smoleńsku sowieckie służby specjalne maczały palce?
Odpowiedzi na te i inne intrygujące pytania w książce wydanej specjalnie na 6 Światowy Zjazd Lotników Polskich.
Wypływają nowe fakty dotyczące oprawców polskiego asa lotniczego generała Stanisława Skalskiego. W sensacyjnej książce „Pokolenia Dywizjonu 303 – od gen. Skalskiego do gen. Błasika”, która właśnie się ukazała zaprezentowano relacje dotyczące sekretnych operacji przerzutu wyszkolonych pilotów do tworzącego się państwa Izrael. Ściśle tajny plan wykorzystania młodych Żydów wcielanych w tym celu do odradzających się polskich szkół oficerskich został rozpracowany przez kilku patriotów, którzy zameldowali o tym rządowi na uchodźctwie w Wielkiej Brytanii. Czy były to gry operacyjne służb wywiadu i specjalna izolacja „Polskiej szkoły latania” w czasach „Żelaznej kurtyny”, możemy prześledzić na podstawie perypetii losów powojennych absolwentów dęblińskiej „Szkoły Orląt”. Na szczególną uwagę zasługują opisy karier oficerskich ze znamiennej i tragicznej promocji z 1985 roku. Generałowie piloci: Błasik, Andrzejewski, Bartoszcze, Piłat, Śliwka i Mikutel osiągnęli najwyższe stanowiska dowódcze. Błyskotliwe kariery aż dla czterech z nich zakończyły się śmiercią w lotniczych katastrofach! Co spowodowało ich wzlot i upadek? Czy tragiczny los legendarnego Ikara jest pisany wszystkim ambitnym pilotom? Jak wyglądały kulisy lotu Tu-154 do Smoleńska? Wszystkie odpowiedzi na te pytania i znajdziecie w książce napisanej przez bezpośredniego świadka ważnych lotniczych wydarzeń i ich kolegę z promocji redaktora Sławomira Orłowskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Harasimowicz

źródło okładki: strona wydawcy

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Ekspozycja
  • Złączeni
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • 450 stron
  • Wyspa
  • Powrót do Daringham Hall
  • Z jednym wyjątkiem
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Nie tacy oni straszni
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Szturmując niebo
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

6,85 (144 ocen i opinii)
Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

7,87 (71 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Na półkach
Brak półek