Moje magiczne literki

Wydawnictwo: Edgard
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Moje Magiczne Literki to wyjątkowy zestaw dwustronnych, ścieralnych kart do nauki pisania i czytania dla najmłodszych. Dzięki kartom dzieci uczą się pierwszych literek, uzupełniają wyrazy i ćwiczą alfabet. Pakiet przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany przez starsze dzieci.

Kilkadziesiąt ścieralnych kart nadaje się do wielokrotnego użytku, co pozwala ćwiczyć litery, szlaczki oraz słowa tak często, aby dziecko mogło je bez trudu zapamiętać. Na awersie karty znajduje się litera oraz szlaczek do trenowania rączki. Na rewersie umieszczono przykładowe słowo oraz obrazek pomagający dziecku skojarzyć literę z wyrazem, co ułatwia naukę.

Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Dodatkowo karty zapewniają świetną zabawę. Doskonale nadają się do samodzielnej pracy w domu, czy pod okiem nauczyciela w przedszkolu lub szkole.

Na półkach: Przeczytane, Edgard

Jakiś czas temu Marta polecała Wam propozycję wydawnictwa EDGARD pt. Moje magiczne liczby. Tym czasem kilka dni temu do nas trafiła inna, choć bardzo podobna pozycja również z serii Kapitan Nauka.

Tym jednak razem autor serii skupił się na literkach.Książeczka, a w zasadzie karty mają za zadanie przygotować malucha do pisania ćwicząc jego rączkę poprzez rysowanie szlaczków oraz nauczyć pisania liter i słów metodą poprawiania po śladzie. Ogromną zaletą tego wydania jest to, że strony są zmywalne zatem dziecko ma możliwość wielokrotnego ćwiczenia przy użyciu tej samej książeczki.

Miałam już do czynienia z tego typu publikacjami i przyznam, że ta ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim nie jest to typowa książka, karty przypominające zakładką spięte są w gogu klipsem i rozkładają się jak wachlarz. Może forma publikacji ów książki nie ma wpływu na jakość przekazywania wiedzy czy skuteczność nauczania, ale dzieciaczkom na pewno bardzo się podoba. Moja córeczka w nieskończoność może...

Na półkach