83-914431-6-7
Filozofia, metafizyka
filozofia i etyka
lillamy

Rozmowy o metafizyce to wykład - w formie dialogu - metafizyki realistycznej, w którym szczególny nacisk kładzie się na ostateczne podstawy rozumienia świata i człowieka, jego istnienia i działania, oraz na metodę filozofowania, gwarantującą wolność w poznawaniu. Książka zawiera trzy rozmowy, poświęcone kolejno: dziejom formowania się rozumienia bytu, problematyce antropologicznej oraz relacji byt a Bóg.

źródło opisu: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie