Być szczęśliwym. Osiem błogosławieństw we współczesnym życiu Polaków

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
83-7015-489-1
religia
lillamy

Błogosławieństwa z Kazania na Górze są dla mnie jednym z najpiękniejszych fragmentów całego Pisma Świętego. Są one odpowiedzią Jezusa na ludzkie pytanie o drogę do szczęścia. zawiera się w nich absolutna nowość nauczania Chrystusa, która rozszerza znane dotychczas zasad życia. Jerzy Buzek Sprawiedliwość... Prawda... czystość serca powinny być z nami na co dzień, a nie tylko wtedy, kiedy...

Jerzy Buzek

Sprawiedliwość... Prawda... czystość serca powinny być z nami na co dzień, a nie tylko wtedy, kiedy chcemy pokazać, jacy jesteśmy dobrzy, jacy sprawiedliwi i... nie widzimy tylko, jacy przez to próżni. Nie można chwalić się wszem i wobec, ci i ile daliśmy. Powinno się dawać z miłości, nie z chęci zaistnienia, przecież... prawdziwa miłość nie szuka poklasku...
Justyna Steczkowska

Cisi w dzisiejszym świecie zgiełku wyglądają jak wybryk natury. Człowiek stara się dziś robić jak najwięcej rozgłosu wokół swego istnienia, jakby samo istnienie było niepełne, jeśli nie towarzyszy mu wrzawa. Hałas mediów, zgiełk prasy, bezmyślna uwaga tłumu kierowana jest często w stronę głupstwa. A cisi istnieją pełniej, są prawdziwsi, bo tylko w ciszy można się zbliżyć do Stwórcy.
Krzysztof Zanussi

Czy smutek jest człowiekowi potrzebny? Myślę, że należy się cieszyć, że w ogóle istnieją powody do smutku. Bowiem ludzie, którzy potrafią się smucić, czują więcej. Gdy sam się smucę, mam więcej okazji do zastanowienia się nad przyczynami niewłaściwego obrotu spraw oraz nad tym, jak mógłbym temu osobiście zaradzić.
Krzysztof Hołowczyc

źródło opisu: Księgarnia Św. Wojciecha, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anna Chalasz | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Zbiór przemyśleń ludzi sławnych odnoszący się do Ośmiu Błogosławieństw. Cienki bo nawet nie 200 stron tekstu, ale ze swej strony doradzam czytanie powoli. Książka wtedy lepiej trafia, można przemyśleć zastanowić się. Co ważne i bardzo przypadło mi do gustu tak książka nie próbuje pokazywać że jakaś jedna perspektywa jest słuszna. Motywuje raczej do tego byśmy na ten temat spojrzeli własnymi oczami, a przy okazji przestali myśleć o osobach sławnych jako o tych, które są wyjęte z naszego szarego życia Myślę, że warto.

Agata76 | 2017-11-05
Przeczytana: 1999 rok