Kres pewności

Tłumaczenie: Piotr J. Szwajcer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka u progu trzeciego tysiąclecia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Fin des certitudes
nauka, nagroda nobla, teoria chaosu
mijam

Noblista Ilya Prigogine, jeden z twórców teorii chaosu, w książce napisanej wspólnie z Isabelle Stengers powraca do spraw, które bada od lat. Kres pewności jest esejem o sprzeczności między prawami fizyki a naszym odczuwaniem świata. Co robić, skoro naszym myśleniem rządzi "strzałka czasu", a mechanika kwantowa znosi rozróżnienie między przeszłością i przyszłością? Prigogine z wielką erudycją i zarazem przekorą prowadzi czytelnika przez deterministyczny chaos, przez termodynamikę procesów nieliniowych i problemy kosmologiczne ku pytaniu: jak pogodzić zdobycze nauki z codziennym doświadczeniem?

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=236

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=236

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!