Opracowanie tworczości Van Gogh'a zawiera informacje o zyciu i twórczości malarza, przedstawione na tle historyczno-artystycznym oraz analizę konkretnych dzieł.

źródło opisu: Rzeczpospolita, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ania | 2018-02-03

O d tego artysty zaczęłam swoją przygodę z malarstwem Przygoda ta jest tym bardziej specyficzna ,że jestem osobą słabowidzącą, ale tego malarza polubiłam odrazy. Poznawałam jego dzieła nie tylko oglądając je ale także czytając o nich czego świadectwem jest kilka pozycji w mojej biblioteczce.

Maras | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Jest to druga książka o życiu i twórczości van Gogha, którą przeczytałem (pierwszą była przeczytana przeze mnie wczoraj książka Dietera Beaujeana). Podobnie jak w przypadku w poprzedniej książki, sięgnąłem po tę pozycję w ramach przygotowań do spotkania DKK poświęconego twórczości Van Gogha. I nie żałuję spędzonego czasu na jej czytanie.

Dużym plusem tej pozycji jest syntetyczne przedstawienie postaci tego malarza. Ponadto autorka opisuje tutaj malarzy, motywy i pisarzy jakimi van Gogh inspirował się w swojej twórczości, co jest jej zaletą. Walor tej książki podnoszą analizy i interpretacje wybranych dzieł słynnego malarza.

Warto sięgnąć po tę pozycję.