Prawo papierów wartościowych. Zarys wykładu.

Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7334-925-4
prawo
Inne
olkens

Podręcznik zawiera zwięzłą charakterystykę najważniejszych instytucji polskiego prawa papierów wartościowych. Omówiono w nim pojęcie, charakter prawny oraz zasady emisji poszczególnych postaci papierów wierzycielskich, udziałowych i towarowych. Obejmuje również prezentację mechanizmów funkcjonowania publicznego obrotu papierami wartościowymi, w tym obrotu giełdowego i pozagiełdowego. Praca uwzględnia stan prawny ukształtowany wieloma istotnymi ingerencjami ustawodawcy, wprowadzonymi w 2004 r. w związku z dostosowaniem tego działu prawa do standardów prawa Unii Europejskiej oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Książka adresowana jest do studentów prawa, administracji, ekonomii, biznesu oraz finansów, jak też do osób uczestniczących i dokonujących transakcji w różnych segmentach rynku papierów wartościowych w Polsce.

marcel_ss | 2014-08-22
Na półkach: Posiadam