Papiery wartościowe. Zbiór ustaw.

Wydawnictwo: Verba
83-87497-73-8
prawo
Inne
olkens

Papiery wartościowe są istotnym i trwałym elementem infrastruktury instytucjonalnej gospodarki rynkowej. W latach 2000-2002 nastąpiła głęboka przebudowa rozwiązań ustawowych odnoszących się do papierów wartościowych. Oddawane do Państwa rąk opracowanie ma na celu przybliżenie Czytelnikowi obecnego kształtu ustawowego materii papierów wartościowych w Polsce, uwzględniającego wszystkie zmiany...

Oddawane do Państwa rąk opracowanie ma na celu przybliżenie Czytelnikowi obecnego kształtu ustawowego materii papierów wartościowych w Polsce, uwzględniającego wszystkie zmiany legislacyjne ostatnich lat.
Systematyka Zbioru jest tradycyjna. Na początku opracowania zamieszczono przepisy ustawowe regulujące zagadnienia ogólne papierów wartościowych. Następnie przedstawiono rozwiązanie ustawowe odnoszące się do papierów wartościowych wierzycielskich, udziałowych oraz towarowych. W końcowej części zamieszczono uregulowanie ustawowe publicznego obrotu papierami wartościowymi.
Opracowanie polecane dla studentów prawa, administracji, ekonomii, biznesu i zarządzania jako użyteczna pomoc dydaktyczna do studiowania prawa papierów wartościowych.

olkens | 2012-08-27
Przeczytana: czerwiec 2012