Najważniejsza rzecz. Zaskakujące rady dla wnikliwego inwestora

Wydawnictwo: MT Biznes
978-83-7746-166-2
biznes, finanse, inwestowanie
biznes, finanse
Komaga

Po raz pierwszy wszyscy czytelnicy mogą skorzystać z wiedzy Howarda Marksa, która została skoncentrowana w jednym tomie i skierowana zarówno do amatorów, jak i doświadczonych inwestorów. Najważniejsza rzecz, podparta życiowym doświadczeniem i studiami autora, tłumaczy kwestie kluczowe dla udanego inwestowania oraz pułapki, które mogą zniszczyć kapitał lub karierę. Howard Marks, jest znany ze...

Howard Marks, jest znany ze swoich głębokich analiz możliwości rynkowych i ryzyka. Po czterech dekadach wspinania się na sam szczyt profesji zarządzania inwestycyjnego obecnie jest poszukiwany przez najlepszych na świecie inwestorów inwestujących w wartość, a jego memoranda dla klientów pełne są wnikliwych komentarzy i opierają się na uświęconej przez czas, fundamentalnej filozofii. Wykorzystując fragmenty swoich memorandów do zilustrowania idei, Marks uczy na przykładach i jednocześnie opisuje szczegółowo rozwój filozofii inwestycyjnej, która w pełni uwzględnia złożoność inwestowania oraz zagrożenia świata finansowego. Błyskotliwie wykorzystując intuicję do dzisiejszych zmiennych rynków, Marks oferuje publikację, która jest częściowo wspomnieniem, a częściowo wyznaniem, z wieloma szerokimi zastosowaniami.
Autor objaśnia takie koncepcje, jak „myślenie drugiego poziomu”, relacja pomiędzy ceną i wartością, cierpliwy oportunizm, inwestowanie defensywne. Szczerze i uczciwie oceniając swoje własne decyzje – oraz incydentalne pomyłki – zapewnia cenną lekcję krytycznego myślenia, oceny ryzyka i strategii inwestycyjnej. Zachęcając inwestorów do bycia „kontrarianami”, Marks mądrze ocenia cykle rynkowe i osiąga zwroty poprzez agresywne, a jednak wyważone działanie. Który element jest najważniejszy? Inwestowanie z sukcesem wymaga poświęcania troskliwej uwagi wielu oddzielnym aspektom, a każdy z tematów omawianych przez Marksa okazuje się najważniejszą rzeczą.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl

pmjar | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Bardzo polecam, nie ma konkretnych technik inwestowania ale jest sporo o psychologii, zachowaniu ludzi oraz mechanizmach działania rynków.