Pomóż dziecku przetrwać rozwód

Wydawnictwo: BIS
9788375512090
poradniki
KKBello

Pamiętajcie, podczas rozwodu dzieci mogą doświadczyć nie tylko poczucia straty i smutku, ale też otrzymać wzorzec zachowań, który zaowocuje w przyszłości. Stanie się tak, jeśli rodzice potrafią zachować się właściwie i nie przestaną odnosić się do siebie z szacunkiem. Lisa René Reynolds jest terapeutką specjalizującą się w terapii małżeństw oraz terapii rodzin podczas rozwodu i prowadzi kursy...

Lisa René Reynolds jest terapeutką specjalizującą się w terapii małżeństw oraz terapii rodzin podczas rozwodu i prowadzi kursy dla rozwodzących się rodziców. Obserwacje poczynione w trakcie wieloletniej praktyki stały się inspiracją do napisania tej książki. Autorka dzieli się w niej doświadczeniem i podpowiada rodzicom, jak przeprowadzić dzieci przez rozwód w możliwie najmniej bolesny sposób.

Przeczytaj tę książkę i podaruj ją byłemu małżonkowi!

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/

Przeczytana: 11 lipca 2015

Książka bardzo pomocna, nie tylko dla rodziców, ale i dla pedagogów, po to by zrozumieć pewne mechanizmy i zachowania. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję. Daje pewne wskazówki ku dalszym krokom w sferze rozwodu... Warto przeczytać i przeanalizować.

KKBello | 2012-10-12
Przeczytana: 06 października 2012

Nasze dzieci, kopalnia ciekawych pomysłów, energii rozsadzającej całe otoczenie. Jesteśmy wniebowzięci, kiedy widzimy je szczęśliwymi i chcielibyśmy aby ten stan trwał wiecznie. Tego samego pragniemy również dla siebie. Co jednak kiedy szczęście ulatnia się w jednej niespodziewanej chwili? Usuwa nam się ziemia spod nóg a na głowę sypie gruz z napisem „prawda”?
Co czuje zdradzona matka czy ojciec kiedy dochodzą do wniosku, że jedynym rozwiązaniem tej pokrętnej sytuacji jest ROZWÓD? W przypływie paniki myślą o sobie, zastanawiając się jak to możliwe by wszystko co zbudowali rozpadło się niczym domek z kart. Kiedy w związku są dzieci sprawa rozwodu jest niezmierzenie trudna. Wszystkie myśli biegną do tych małych istot, którym życie nieodwracalnie się zmieni. Jak w takim razie przetrwać rozwód??

„Niczego co zrobisz dla dzieci, nie robisz na próżno”
Garrison Kellior

Lisa Reynolds w swojej książce cierpliwie wyjaśnia nam jakimi wariantami odróżnić można dziecko wychowywane...