Zgłosuj na książki roku 2017

Gupikowo

Wydawnictwo: BIS
9788375512076
KKBello

Zabawne perypetie czwórki rodzeństwa, wesołej opiekunki Madzi i bardzo wielu ryb akwariowych. Trzynastoletniej Marysi udaje się zrealizować marzenie o posiadaniu akwarium, a w hodowli rybek dzielnie wspomaga ją trochę zwariowany brat Mikołaj i mała Zosia oraz jej opiekunka Madzia, której tata jest doświadczonym akwarystą. Wkrótce opieka nad rybkami zaabsorbuje całą rodzinę...

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/

izabela81 | 2014-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014 rok
Przeczytana: 10 października 2014

W książce nie tylko dowiemy się jak rozpocząć samemu hodowlę rybek, ale i zaobserwujemy relacje pomiędzy rodzeństwem oraz rodzicami i dziećmi. Książka napisana jest lekkim, pełnym humoru, a zarazem żywym językiem, który umożliwia dzieciom zrozumienie tego co się dzieje. Książka uzmysłowi dzieciom, że opieka nad żywym stworzeniem to nie tylko chwilowa przyjemność, ale przede wszystkim odpowiedzialność za jego zdrowie i życie. Fajnym elementem są zawarte refleksje dotyczące przywiązania oraz poczucia żalu po stracie przyjaciela. I oczywiście nie mogło zabraknąć tego, co w bajkach najważniejsze - pozytywnych uczuć i szczęśliwego zakończenia. Całości dopełniają czarno-białe ilustracje Przemysława Liputa, które dobrze pasują do treści.

Nidaba | 2014-11-20

Chyba każde dziecko przechodzi przez ten etap. Etap Własnego Zwierzątka. Czyli czas ciągłych próśb, błagań, żądań, szantaży, obietnic: tak, będę go karmił! Wyprowadzał! [ewentualnie – sprzątał klatkę] Będę się lepiej uczył! Będę ci więcej pomagał! No wiesz, mamo?! Co ty mówisz? Przecież nigdy mi się nie znudzi! Proooooszę…!

Oczywiście najczęściej chodzi o psa. Rzadziej o kota, królika czy chomika. Jeszcze rzadziej o rybki. Bo po co komu rybki? Przecież nie można ich wziąć na ręce, przytulić, zabrać na spacer, nie da się z nimi spać, ani nawet ich pogłaskać. Wprawdzie niektóre wyglądają ładnie, ale… ile można na nie patrzeć? Nuda!

Tak sądzicie? A zatem posłuchajcie Marysi. Bohaterka Gupikowa Moniki Kowaleczko-Szumowskiej opowiada o tym, jak w jej domu pojawiło się akwarium. I chyba ani przez chwilę nie było z nim nudno! Niemal każdy dzień dostarczał nowych wrażeń: począwszy od zakupu rybek, nadawania im imion, przez powiększenie hodowli, nieszczęsną przygodę ze zbrojowniczkami,...

Miśka | 2012-11-29
Przeczytana: 01 lipca 2012

Książke szybko się czyta, przeczytałam ją w godzinę

KKBello | 2012-10-19
Przeczytana: 12 października 2012

Mała poręczna książeczka z wielobarwnymi rybkami na okładce a w środku rodzina głównych bohaterów czyli dzieci Marysia, Mikołaj, Zosia, Wojtek, rodzice oraz opiekunka Magda. Zaglądając do jej wnętrza dostrzegamy kreślone czarnym tuszem ilustracje oraz czytelną czcionkę, która dziecku z pewnością przypadnie do gustu. Dodatkowym atutem są grubsze kartki, dzięki którym czytanie przebiega w błyskawicznym tempie.
Wszystko to jednak byłoby niczym gdyby historia Gupikowa była pokrętna i stawiałaby opór młodemu umysłowi.
Nic z tych rzeczy!! Książeczka jest bajecznie ciekawa i bardzo – rzekłabym- codzienna. Napisana w dowcipny sposób potrafi skłonić do uśmiechu..
Ale czy to wszystko co Pani Szumowska potrafiła zawrzeć w 120 stronach swojego dzieła? Zdecydowanie nie!
Dzięki autorowi oprócz wglądu do codziennego życia rodziny Marysi poznajemy coś jeszcze.... mianowicie – cudowny świat Gupikowa.
Nie jest to miejsce w kosmosie ani żaden nadzwyczajny obiekt, ponieważ Gupikowo to nic...

Ata | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 18 marca 2014

Przeczytałam, bo musiałam. Ale jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła. Dzieciom może się podobać - mnie nie musi.

piłkarz | 2012-12-06
Przeczytana: 22 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Podobała mi się ,ale nie zachwyciła mnie.

sgoha28 | 2017-10-29
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka