Bez tabu, bez tajemnic

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poznać i zrozumieć człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
978-83-7778-103-6
tabu, zakazany owoc, seks
Wkp

Prawo i obyczaje zawsze w jakiejś mierze regulowały zachowania seksualne ludzi, podobnie jak tabu istnieje w każdej kulturze, by ją chronić. Ale jak to zwykle z zakazanym owocem bywa, rzecz niedostępna kusi najbardziej. W specjalnych wydaniach miesięcznika „Focus” często piszemy o tym, co najsilniej rozpala wyobraźnię. Z tej książki dowiecie się: – Jak syfilis zmienił dzieje świata? – Co się...

Z tej książki dowiecie się:
– Jak syfilis zmienił dzieje świata?
– Co się znajduje w muzeach dla dorosłych?
– Jak zagrać homoseksualistę?
– Po czym poznać prostytutkę?
– Kiedy niewierność byłą cnotą?

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/109134/bez-tabu-bez-tajemnic.html

Wkp | 2012-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Pierwsze co ciśnie mi się na usta, gdy mam recenzować tę cienką książeczkę, to dwa przymiotniki: "wspaniała" i "porywająca". Takie bowiem jest to opracowanie poświęcone tematyce seksu, tabu, prostytucji i wszelkiej maści obyczajów powiązanych z ludzką seksualnością. Wciąga od pierwszych stron i nie puszcza aż do końca niczym najwyższej klasy thriller, choć stanowi jedynie zbiór artykułów. Zaskakuje, śmieszy, przeraża - słowem emocjonująca lektura. Nie tylko dla zainteresowanych seksem czy jego historią.

Uwag! Rzecz to nie dla wszystkich. Osobom pruderyjnym odradzam lekturę.