Bez tabu, bez tajemnic

Okładka książki Bez tabu, bez tajemnic praca zbiorowa
Okładka książki Bez tabu, bez tajemnic
praca zbiorowa Wydawnictwo: G+J nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
G+J
2011-12-07
2011-12-07
978-83-7778-103-6
tabu zakazany owoc seks

Książka "Bez tabu, bez tajemnic" to zbiór krótkich artykułów dotyczących różnych spraw związanych z ludzką seksualnością, takich jak wykorzystanie jej w reklamie, podejście do prostytucji czy orientacji seksualnej. To podana w przystępnej formie solidna dawka wiedzy historycznej. Przez wieki nasze podejście do seksu dynamicznie się zmieniało - od zaskakującej hipokryzji i pruderii aż po równie zaskakującą rozwiązłość. Autorzy poszczególnych rozdziałów tej książki opisują zmienne podstawy i poglądy w sposób rzeczowy, bez zbędnego oceniania nawet najbardziej absurdalnych przekonań ("kto nadmiernie miłuje swą żonę, pogrąża się w cudzołóstwie"),za co szczerze ich podziwiam.
Książeczka ta została wydana dekadę temu, zatem część zawartych w niej informacji (na przykład dotyczących obowiązującego prawa) dawno się zdezaktualizowała. Sięgając po tę pozycję, należy o tym pamiętać. Mimo to serdecznie wszystkim polecam.

Pierwsze co ciśnie mi się na usta, gdy mam recenzować tę cienką książeczkę, to dwa przymiotniki: "wspaniała" i "porywająca". Takie bowiem jest to opracowanie poświęcone tematyce seksu, tabu, prostytucji i wszelkiej maści obyczajów powiązanych z ludzką seksualnością. Wciąga od pierwszych stron i nie puszcza aż do końca niczym najwyższej klasy thriller, choć stanowi jedynie zbiór artykułów. Zaskakuje, śmieszy, przeraża - słowem emocjonująca lektura. Nie tylko dla zainteresowanych seksem czy jego historią.

Uwag! Rzecz to nie dla wszystkich. Osobom pruderyjnym odradzam lekturę.

• Reportaże
  • Psychologia
  • Naukowe

Dodaj cytat z książki Bez tabu, bez tajemnic