Marta Robin. Nieruchoma podróż

Tłumaczenie: Dariusz Bralewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ognisko Miłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Archidiecezjalne Wydawnictwo Łódzkie
Marthe Robin. Le voyage immobile
8387931969
religia
Ewa

Marta Robin (1902-1981) to prosta kobieta z biednej, chłopskiej rodziny, z małej miejscowości (Chateauneuf de Galaure w okolicach Lyonu we Francji), schorowana, cierpiąca. W wyniku paraliżu przykuta do łóżka przez ponad pięćdziesiąt lat. A jednak jej życie było fascynujące. Przez jej ludzką biedę objawia się w sposób niezwykle bliski miłość i wielkość Boga. W jej stałej bliskości z Maryją ukazuje się tajemnica obcowania świętych.
Jean-Jacques Antier jest autorem najobszerniejszej z dotychczasowych książek o Marcie Robin. Pisze o jej życiu i o owocach jej misji: o Ogniskach Miłości, o łaskach, jakich doświadczyli ci, którzy się z Martą spotkali.
Drugą część książki Autor poświecił nadzwyczajnym zjawiskom towarzyszącym życiu Marty, takim jak stygmaty czy fakt, iż przez wiele lat nie przyjmowała pożywienia. Ukazując te fenomeny, próbuje uzasadnić ich nadprzyrodzony charakter, zestawia z doświadczeniami świętych w historii Kościoła, przytacza komentarz medyczny.
Cytowane przez Autora świadectwa osób, które doświadczyły Bożej tajemnicy dzięki modlitwie i słowu Marty, pomagają nie zatrzymywać się na tym, co nadzwyczajne. Jej życie ułatwia - zgodnie ze słowami modlitwy skierowanej przez Martę do Maryi -''wznosić umysł i serce ku Trójcy Świętej, w Niej utkwić wzrok pełen szacunku i miłości''.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Źródło Własne

chotana | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Autor książki kładzie duży nacisk na przekazanie czytelnikowi historii Marty Robin w sposób jak najbardziej wiarygodny, choć podczas lektury miałam wrażenie, że czytałam kilka razy to samo. Ciekawe są rozdziały poświęcone życiu Marty z punktu widzenia medycyny i opisy zjawisk (stygmaty, widzenia itp) wraz z przykładami innych ludzi, świętych. Polecam książkę lub chociażby zainteresowanie się pięknym świadectwem Marty Robin.

aga | 2016-02-19

Czyta sie ją z otwartą buzia...gdy nasza bohaterka jest ciezko chora i lezy w lozku... a bieg wydarzen jej zycie jest obfitujace...inne spojrzenie na zycie na nasz cel ostateczny. Ta ksiazka jest informacją dla nas jak Bog jest z nami przy nas...tylko czy potrafimy otworzyc sienjak Robin zaufac jak Robin modlic sie ja Robin...

Bartosz | 2014-01-07

Bardzo wartosciowa ksiazka