Przestępczość i wymiar sprawiedliwości w Gdańsku XVI-XVIII w.: studium z dziejów porządku społecznego w mieście nowożytnym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Studia z Dziejów Nowożytnych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Officina Ferberiana
historia

Książka ta miała na celu zbadanie przestępczości kryminalnej miasta Gdańska XVI-XVIII wieku oraz analizy jej jako fenomenu społeczno-kulturowego, określenia płaszczyzn konfliktów, sytuacji i środowisk kryminogennych, jak również analizy systemu sankcji karnych i kierunków penalizacji zachowań wykraczających przeciw normom prawa karnego i porządkowi społecznemu w dużym ośrodku miejskim wczesnej epoki nowożytnej, jako reakcji społeczeństwa na niepożądane zjawiska społeczne.

[ze wstępu autora]

źródło opisu: opis autorski