Podaj łapę! Jak wyszkolić mądrego psa

Tłumaczenie: Ewa Walewska-Wilk
Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki
Canis

Pies jest wspaniałym towarzyszem zabaw, który zawsze chętnie spełnia zadania stawiane przez człowieka. Ale naprawdę mądry pies to ten, który ma dobrego mistrza w nauce. Ta książka to poradnik, który podpowie ci jak wykorzystać ogromny potencjał radości i energii tkwiący w twoim czworonogu. Dowiesz się jak w prosty sposób nauczyć psa: - pokonywania przeszkód - przynoszenia przedmiotów -...

Ale naprawdę mądry pies to ten, który ma dobrego mistrza w nauce.
Dowiesz się jak w prosty sposób nauczyć psa:
- pokonywania przeszkód
- przynoszenia przedmiotów
- bezpiecznego poruszania się przy nodze

ale także:
- łapania ringo
- chodzenia w zaprzęgu
- wspólnego uprawiania sportu

Dodatkowo - ocena poszczególnych ras i predyspozycji.

źródło opisu: Świat Książki, 2003

źródło okładki: google

Canis | 2012-08-25

Pamiętam, zaraz jak kupiłam swojego psa, poszłam do księgarni po jakąś mądrą książkę na ten temat - jak szkolić psy, jak je uczyć i ogólnie o wszystkim, co trzeba o nich wiedzieć. Natrafiłam na "Podaj łapę!" i wzięłam ją bez wahania. Dzięki niej mój pies umie wiele różnych rzeczy: aportować, siadać, podawać łapę, "pies zdechł", "daj głos", przynieś, szukaj, zostań, jedz, zostaw, przeturlaj się itd. itp. (Nie jestem pewna, czy wszystkie są akurat z tej książki). Bardzo przydatne do trenowania czworonogów.

gvizda | 2013-03-05
litpawel | 2015-07-30