Trzy dni wakacji

Tłumaczenie: Jadwiga Bułakowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Malá letní romance
slodkadziecinka

Wszystkie bajki Václava Čtvrteka mają niezwykłe, baśniowe tło: są tu rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta. Na uwagę zasługuje humor, niejednokrotnie niemal surrealistyczny, przybierający cechy groteski. Znajdziemy tu wyraziste postacie stojące zarówno po stronie dobra (jak Żwirek i Muchomorek, Rumcajs), jak i po stronie zła. Autor chwali ludową mądrość dobrych bohaterów, która ostatecznie zawsze wygrywa ze złośliwością i chciwością złych postaci.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!