Święci patroni Europy

978-83-766-0137-3
Europa, religia, Święci, patroni
religia
Danway

W książce znajdziesz sylwetki czterdziestu dwóch świętych, których kraje Europy obrały sobie za swoich patronów, czyli szczególnych opiekunów. Ponadto spotkasz się tu z wieloma nazwami miejscowości. Są to miejsca, które są w jakis sposób związane z konkretnym świętym. Dowiesz się też, gdzie się urodzili przytaczani święci, gdzie zmarli, gdzie wybudowali klasztory lub czynili cuda. W ten sposób lepiej poznasz te niezwykłe osobowości i łatwiej wyobrazisz sobie ich otoczenie i czasy, w których żyli.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne