Mensa. Poznaj swoją osobowość.

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: Świat Książki
Mensa. Assess your personality.
83-7311-849-7
psychologia, testy

Dzięki książce czytelnik może dowiedzieć się o swoim charakterze, zaletach i słabościach. Wszystko to dzięki testom psychologicznym, które są w niej omówione, a obecnie stosowane są coraz częściej przez pracodowców i różne instytucje.

TYgryska | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

W książce można wyodrębnić 5 działów tematycznych:
1) Informacje wprowadzające (do 65 strony)
2) Testy (do 248 strony)
3) Gry (do 275 strony)
4) Statystyka (do 289 strony)
5) Terminy/pojęcia (do 296 strony)

Dla mnie działy:
- 1, 4 i 5 nie wniosły nic wartościowego.
- 2 - to, w jaki sposób o sobie myślę zostało potwierdzone we wszystkich testach.
- 3 - ciekawe gry, z których można czerpać inspirację do urozmaicenia swojego warsztatu lub zabawy z rodziną bądź znajomymi.

Kana | 2014-10-24
Przeczytana: 24 października 2014

Potrafię zrozumieć, że nie podoba się ona jednej osobie (choć nie rozumiem czemu, bo jeśli nie lubi ona psychotestów to nie powinna się w ogóle zabierać za jej czytanie i ocenianie), ale ocena całej książki na podstawie oceny jednego użytkownika to słaba opcja. Ocena książki powinna wskakiwać dopiero wtedy, gdy oceni ją przynajmniej 5-ciu czytelników.

Przyjemne, spójne i czasem zaskakujące w tematyce psychotesty (różne rodzaje) wraz z ich genezą i charakterystyką. Miło spędza się przy nich czas w leniwe wieczory lub poranki, ale dla osób które dość dobrze znają siebie osiągane z nią wyniki rzadko mogą być zaskoczeniem. Jednakże sądzę, że to ważny plus książki bo oznacza, że testy te zostały przygotowane w sposób profesjonalny, a nie są kolejnym wymysłem Wróżki Halinki z kolejnego numeru Bravo:)