Żołnierz Arete

Tłumaczenie: Marek Michowski
Wydawnictwo: Phantom Press
Soldier of Arete
megii24

Bohater książki "Żołnierz z mgły", Latro, grecki wojownik, który stracił pamięć w wyniku zranienia głowy, kontynuuje swą wędrówkę w poszukiwaniu utraconej tożsamości. Musi poznać swoje prawdziwe imię, dowiedzieć się, kim był w przeszłości. Bogini Kora, królowa zmarłych, zwraca bohaterowi jego przyjaciół. Wszyscy oni są martwi lub umierający, bohater musi więc wędrować dalej. Kogo spotka na...

Kogo spotka na swej drodze?
Kim jest królowa z przepowiedni, królowa, której Latro ma dopomóc?
Czy żołnierz dowie się, kim jest naprawdę?

źródło opisu: z okładki

Galfryd | 2015-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Po prostu KATASTROFA...
Tak cięzkiego, niestrawnego kloca nie czytałem od lat.
Dalsze losy Latro, perskiego najeźdżcy, który straciwszy w jednej z bitew pamięć wędruje drogami starożytnej Grecji.
Niestety - IMO NIE SPOSÓB zrozumieć czegokolwiek z tej powieści !!! Każdy rozdział witałem z nadzieją, ze zawiąze się jakaś akcja, że jakiś watek będę w stanie choć z grubsza ogarnąć - ale nie ! Znowu postaci, których Latro nie pamięta (i nie pamiętamy my), wydarzenia, które nie wiadomo co mają znaczyć i co dokładnie opisują, znowu "Powróz", "Myśl", postaci historyczne i zmyślone kociokwik i mętlik do nikąd prowadzących słów.
Nie rozumiem - poprzednia część była całkiem interesująca, ale "Żołnierza Arete" po prostu nie byłem w stanie czytać ! To była wręcz fizyczna męczarnia.
Brrrrr.

Suhy | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 01 czerwca 2008

Autor Gene Wolf to klasa sama dla siebie.
Do tego dodać klimatyczną, oryginalną powieść fantasy osadzoną w czasach starożytnej Grecji w czasach wojen i przygód.
A także knowań podstępnych bogów.
Wychodzi z tego rzecz arcyfajna.
Polecam wszystkim miłośnikom fantasy jeżeli z jakiegoś względu nie dotarli do tej pozycji.

Dziad_Borowy | 2018-06-10
Na półkach: Fantasy, Posiadam, Przeczytane