Początki Polski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
historia Polski
historia
lien

Książka omawia zagadnienia formowania się państwa polskiego, przede wszystkim na podstawie źródeł archeologicznych. Autorka wykorzystuje także doświadczenia badań teoretycznych i porównawczych nad wczesnymi państwami. Nowe studia wskazują, że proces formowania się państwa został zainaugurowany przez dynastię Piastów, której udało się zbudować w 1 połowie X wieku silny obszar centralny w okolicach Gniezna.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

EmilyStrange | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

Książka napisana przystępnym językiem, który z pewnością dotrze do szerszego grona odbiorców. Pozycja nie tylko dla studentów archeologii czy historii, ale także dla każdego pasjonata przeszłości naszych trenów.

dragonflys | 2015-02-01

Napisana jasno i zrozumiale. Bardzo dobra pozycja ilustrująca początki państwa Polskiego.

Honorek | 2016-01-26
Przeczytana: 20 grudnia 2015