Okładka książki Początki Polski

Początki Polski

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
lien
6.67 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książka omawia zagadnienia formowania się państwa polskiego, przede wszystkim na podstawie źródeł archeologicznych. Autorka wykorzystuje także doświadczenia badań teoretycznych i porównawczych nad wczesnymi państwami. Nowe studia wskazują, że proces formowania się państwa został zainaugurowany przez dynastię Piastów, której udało się zbudować w 1 połowie X wieku silny obszar centralny w okolicach Gniezna.

źródło opisu: Opis autorski

Polecamy

Opinie czytelników
EmilyStrange | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

Książka napisana przystępnym językiem, który z pewnością dotrze do szerszego grona odbiorców. Pozycja nie tylko dla studentów archeologii czy historii, ale także dla każdego pasjonata przeszłości naszych trenów.

Radogost | 2014-02-06

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica