Początki Polski

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
historia Polski
historia
typ
papier
lien
6,83 (6 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Książka omawia zagadnienia formowania się państwa polskiego, przede wszystkim na podstawie źródeł archeologicznych. Autorka wykorzystuje także doświadczenia badań teoretycznych i porównawczych nad wczesnymi państwami. Nowe studia wskazują, że proces formowania się państwa został zainaugurowany przez dynastię Piastów, której udało się zbudować w 1 połowie X wieku silny obszar centralny w okolicach Gniezna.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
EmilyStrange | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

Książka napisana przystępnym językiem, który z pewnością dotrze do szerszego grona odbiorców. Pozycja nie tylko dla studentów archeologii czy historii, ale także dla każdego pasjonata przeszłości naszych trenów.

dragonflys | 2015-02-01

Napisana jasno i zrozumiale. Bardzo dobra pozycja ilustrująca początki państwa Polskiego.

odi90 | 2015-03-24

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku