Okładka książki Początki Polski

Początki Polski

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
lien
6.67 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książka omawia zagadnienia formowania się państwa polskiego, przede wszystkim na podstawie źródeł archeologicznych. Autorka wykorzystuje także doświadczenia badań teoretycznych i porównawczych nad wczesnymi państwami. Nowe studia wskazują, że proces formowania się państwa został zainaugurowany przez dynastię Piastów, której udało się zbudować w 1 połowie X wieku silny obszar centralny w okolicach Gniezna.

źródło opisu: Opis autorski

Polecamy

Opinie czytelników
EmilyStrange | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

Książka napisana przystępnym językiem, który z pewnością dotrze do szerszego grona odbiorców. Pozycja nie tylko dla studentów archeologii czy historii, ale także dla każdego pasjonata przeszłości naszych trenów.

Radogost | 2014-02-06
lien | 2012-08-25