Początki Polski

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
historia Polski
historia
typ
papier
lien
6,83 (6 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Książka omawia zagadnienia formowania się państwa polskiego, przede wszystkim na podstawie źródeł archeologicznych. Autorka wykorzystuje także doświadczenia badań teoretycznych i porównawczych nad wczesnymi państwami. Nowe studia wskazują, że proces formowania się państwa został zainaugurowany przez dynastię Piastów, której udało się zbudować w 1 połowie X wieku silny obszar centralny w okolicach Gniezna.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
EmilyStrange | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

Książka napisana przystępnym językiem, który z pewnością dotrze do szerszego grona odbiorców. Pozycja nie tylko dla studentów archeologii czy historii, ale także dla każdego pasjonata przeszłości naszych trenów.

dragonflys | 2015-02-01

Napisana jasno i zrozumiale. Bardzo dobra pozycja ilustrująca początki państwa Polskiego.

odi90 | 2015-03-24

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku