Książka Roku 2018

Cykl: Henrik Pettersson (tom 2) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
[buzz]
Aithusa

Kolejna, druga część wciągającej trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość. Henrik Petterson ciągle ucieka. Minął ponad rok, od kiedy za sprawą tajemniczego telefonu komórkowego dał się wciągnąć w pasjonującą, choć makabryczną Grę. Swojej fascynacji nieomal nie przypłacił życiem. Teraz na pozór ma wszystko, czego pragnie: pieniądze i wolność. Jednak nowy, wygodny styl życia zaczął już go...

Kolejna, druga część wciągającej trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość.
Teraz na pozór ma wszystko, czego pragnie: pieniądze i wolność. Jednak nowy, wygodny styl życia zaczął już go nudzić. Brakuje mu ekscytujących wyzwań i adrenaliny. Pewnego dnia w luksusowym hotelu w Dubaju poznaje piękną i bogatą Annę Argos, w której jest coś bardzo niepokojącego. Poza tym jej telefon wydaje się trochę podejrzany...

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Ledarg1916 | 2018-08-18

Oj, nie tego się spodziewałem… Przyznam szczerze, że książka mnie znudziła, uważam, że pierwsza część była o wiele lepsza. Jasne, napakowano tam akcji i różnych kwiatków, ale mnie to nie porwało.
Największe zarzuty mam do sposobu prowadzenia narracji. Te przerzuty „to tu, to tam” wcale nie były atrakcyjne, mnie tylko irytowały i utrudniały czytanie. Poza tam znowu ta zwulgaryzowana narracja. Pisałem o tym w opinii „Game”. No nie rozumiem, dlaczego jest tyle wulgaryzmów w narracji trzecioosobowej! Absurd… Gdyby to bohater opowiadał tę historię, to ok. HP w końcu nie należy do grzecznych chłopców. A tak? Głupota, taka – przepraszam – mowa „cool ziomków”. Nie dla mnie. Sztuczny i dęty luz.
Poza tym historia – w większości – mnie nie wciągnęła. Może była kilka momentów, ale to za mało. Dla mnie to przeciętna pozycja. Pewnie sięgnę po ostatnią część, ale pod warunkiem, że kupię ją w bardzo okazyjnej cenie. Część druga nie dla mnie… Chociaż przeczytać można.

kasandra_85 | 2013-11-03
Przeczytana: 2013 rok

Agro | 2014-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Kontynuacja [geim] trzyma poziom. Od pierwszej strony akcja przyspiesza a kretyn HP pakuje się w nowe kłopoty. Dużo się dzieje , szybko się dzieje ,zagadki się mnożą . Rebekka wreszcie wypada sensowniej niż w pierwszej części . Nadal wraz z bratem stanowią swoje przeciwieństwa co tylko ubarwia powieść . I standardowo w finale mamy więcej znaków pytania niż odpowiedzi czyli apetyt na część trzecią wzrasta. Autor nadal oryginalny , styl mocno współczesny. Jest inteligentnie i momentami z jajem . Skandynawska powieść podana trochę w innym stylu . Anders de la Motte zaskakuje mnie po raz kolejny.

emindflow | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Kontynuacja kapitalnego "[geima]", tylko odrobinę słabsza od poprzedniczki. Akcja rozpoczyna się kilkanaście miesięcy po zakończeniu pierwszej części i nadal obraca się w kręgu zastosowań nowoczesnych technologii. HP nadal nie może uwolnić się spod wpływów wszechmocnej Gry. Tym razem jego przeciwnikami są ludzie, których firma zajmuje się gromadzeniem i manipulowaniem informacjami o użytkownikach internetu. Świetne tempo i ciekawa narracja przykuwa uwagę od pierwszej do ostatniej strony. Polecam.

Dominika | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 15 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kontynuacja Geim szczerze powiem pierwsza część świetna druga przeciętna... nie wiem czy jest sens sięgać po kolejną część...hm...

Wioletta | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

„…większość Svenssonów siedziała właśnie przy sylwestrowej kolacji.”
To określenie podobało mi się już w pierwszej części.

Jak jest w kontynuacji? Nie ma już tak mocnego tempa jak wcześniej, przynajmniej dla mnie, tematyka z pozoru inna, aczkolwiek… Zaciekawiło mnie przedstawienie TROLLI w internecie! I tym razem zdecydowanie bardziej podobał mi się wątek Rebecci. Długo myślałam o co chodzi i co się z czym wiąże. Chociaż, chociaż niezupełnie tak się to przedstawia, końcówka zarówno dotycząca Rebecci jak i HP powiedziałabym zaskakująca, no bardzo bardzo dobra.

Kucharz | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Książkę czyta się bardzo szybko. Kartka leci za kartką. Może jest to spowodowane ciągłym przeplataniem wątku HP i Rebecci.

Buzz trzyma poziom pierwszej części. Pewnego rodzaju przemianę przeszedł HP. Nie jest już tak naiwny i tak nieogarnięty jak wcześniej. Potrafi postrzegać rzeczywistość z szerszej perspektywy i może dlatego radzi sobie w życiu trochę lepiej.

Generalnie ciekawy cykl; występuję pewnego rodzaju wątek spiskowy, a książka napisana jest z nutką "luzu".

Heisenberg | 2016-03-25

Nieco słabsza od pierwszej części, ale przeczytać trzeba.

Hana | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Od razu wiadomo ,że czyta się coś ze środka. Nawiązują się nowe wątki i nie kończą stare. Mam nadzieję ,że część trzecia wyjaśni wszystko! Rebecca wpada w tarapaty a HP po krótkiej przerwie na zabawę wraca do rozpracowywania GRY.I znowu kłopoty stają się jego specjalnością. I wszyscy są podejrzani.Największe wrażenie zrobiła na mnie działalność firmy AgrosEye. Teraz jak czytam fora to widzę stada włochatych, rozczochranych troli z wytrzeszczonymi oczami walących w klawisze. Kontrola - to słowo podobało mi się najbardziej. Otwieram też czwartą i piątą stronę w wyszukiwarce. Tak z ciekawości.A może tam kryje się prawda?......Takie wrażenia pozaestetyczne miałam po Pachnidle Patricka Süskinda.Lubię tak.

Clain | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Muszę przyznać, że drugi tom okazał się nieco lepszy od poprzednika.
Dało się odczuć, że autor nie jest doświadczonym pisarzem. Najbardziej rozbawił mnie fakt, że Henrik dostał pracę w wysoce wyspecjalizowanej firmie IT nie mając pojęcia o komputerach i programowaniu…. I nikt z pracowników się nie zorientował. Haaa wręcz przeciwnie wyróżniał się swoja pracą. Pomijając już fakt, że został zatrudniony podszywając się za swojego kolegę, nie mając przy tym żadnych dokumentów. Niestety brak dbałości o szczegóły dodatkowo obniżył moją ocenę.
Odpychający również okazał się język. Masa przekleństw i te opisy sytuacji łóżkowych….pozostawiły wiele do życzenia.