[bubble]

Cykl: Henrik Pettersson (tom 3) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
[bubble]
Aithusa

Trzecia część wciągającej trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość. Po wykonaniu serii ryzykownych zadań Henrik Petterson chciałby zupełnie wycofać się z Gry, ponieważ od kiedy się w nią zaangażował, życie jego i jego siostry stale było w niebezpieczeństwie. Kiedy otrzymuje anonimowy SMS z propozycją dalszego uczestnictwa w Grze, uświadamia sobie, że nie udało mu się przed nią ukryć....

Trzecia część wciągającej trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość.

Po wykonaniu serii ryzykownych zadań Henrik Petterson chciałby zupełnie wycofać się z Gry, ponieważ od kiedy się w nią zaangażował, życie jego i jego siostry stale było w niebezpieczeństwie. Kiedy otrzymuje anonimowy SMS z propozycją dalszego uczestnictwa w Grze, uświadamia sobie, że nie udało mu się przed nią ukryć. Wiadomość wytrąca go ze stanu wątłej równowagi, którą z takim trudem wypracował. Sprawę pogarsza fakt, że inwigiluje go policja. Mimo wszystko HP wyznacza sobie jeszcze jeden cel. Chce rozpracować Grę i zdemaskować jej mechanizm, tak aby już na zawsze się od niej uwolnić.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2013

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

emindflow | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Po dwóch świetnych pierwszych częściach trylogii spodziewałem się co najmniej równie dobrego zakończenia. Niestety trzecia część rozczarowuje i to mocno.
Mam wrażenie, że autor wystrzelał się już wcześniej z najlepszych pomysłów i dociągnął całość trochę na siłę. Większą część książki wypełnia chaotyczna szamotanina rodzeństwa Pettersonów. Nie ma nawet śladu tej świeżości, jaką fascynowała pierwsza część. Nie przypuszczałem, że tym razem lektura mnie zwyczajnie zmęczy. Nawet dobre zakończenie nie było w stanie zatrzeć bardzo przeciętnego wrażenia całości.
Moja opinia odnosi się oczywiście tylko do tej części, bo trylogię jako całość oceniam znacznie wyżej.

Wioletta | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Ostatnia część, może gdyby była pierwszą, powiedziałam ekstra, niestety, jest bez polotu, to wszystko już było, ależ potwornie się wynudziłam. Szczerze mówiąc, jeśli czytaliście wcześniej [Geim] i [Buzz] to nie sięgajcie po [Bubble], aby nie popsuć sobie wcześniejszej frajdy, no chyba że chcecie poznać zakończenie, za domknięcie trylogii wystarczy przeczytanie kilku ostatnich zdań. Serio, autor zepsuł tę część i nawet dobra, chociaż nie powiedziałabym, że nie do przewidzenia końcówka jej nie ratuje.

kasandra_85 | 2013-11-20
Przeczytana: listopad 2013

Kuba | 2013-12-10
Na półkach: 2013
Przeczytana: 05 października 2017
Klaudyna | 2014-02-19
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 19 lutego 2014

[bubble] to ostatni tom serii o niebezpiecznej grze. Henrik Petterson dostaje szansę, aby uwolnić się i żyć w taki sposób, jak on chce. Rebecca, jego siostra, nie będzie miała łatwego zadania, musi odróżnić prawdę od kłamstwa. Czy jej się to uda? Anders de la Motte stworzył dzieło, które czytałam z zapartym tchem. Nietypowa gra mająca zaskakująco duży zasięg, od której nie da się odejść. Dosłownie toczy się na śmierć i życie, a uczestnik nie wie, czy jest tylko pionkiem czy kimś znaczącym. Szkoda jest mi rozstawać się z bohaterami tego cyklu, jednak zbyt wiele tomów, to przesada i wolę jak coś kończy się za szybko, niż ciągnie w nieskończoność.

Wracając do tego, co dzieje się w [bubble]. HP otrzymał trudne do wykonania zadanie. Odgórnie stwierdził, iż go nie wykona. Czytelnik nie wie jakie wyzwanie stoi przed głównym bohaterem, nawet nie jest w stanie się tego domyślić. Petterson jest ścigany przez policję, wmieszany w wiele spraw i bez szans na spokojną egzystencję. Przynajmniej...

Agro | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Przychylam się do opinii twierdzących że ostatnia część przejść HP z Grą należy do najsłabszych.
Początek wieje nudą , HP miota się bez celu i na każdym kroku robi kolejne głupoty, jego siostra chyba dziedziczy duża dawkę kretynizmu po bracie bo miota się tak samo bez ładu i składu a jako policjantka to już jest do przesady naiwna, autor chyba miotał się tak z nimi do spółki i dostał zadyszki bo po poprzednich rewelacyjnych częściach tutaj zwalnia tempo , nie zaskakuję już tak jak wcześniej, momentami nawet uważam że przeciąga akcje w nieskończoność i staję się mocno przewidywalny. W połowie powieści wszystko zagęszczą się lepiej, treściwiej, błyskawicznie zmierzamy do naprawdę wybuchowego finału. I to właśnie finał ratuję [bubble] jest dokładnie potwierdzeniem że warto było zaufać debiutującemu autorowi . De La Motte sprawdził się w całej trylogii , błysnął talentem , oryginalnością, świeżym podejściem do literatury skandynawskiej. Odwalił kawał dobrej roboty przenosząc tak łatwo...

Kucharz | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Po dwóch świetnych częściach [geim] i [buzz] ta jest rzeczywiście słabsza. Akcja toczy się wolniej i brakuje czegoś nowego. To co mnie urzekło w pierwszej części tutaj już nie dawało takiej świeżości. Zawiodłem się również samym zakończeniem. Spodziewałem się fajerwerków a wystrzeliła może jedna petarda. Sądziłem, że będzie powolne budowanie napięcia, mocno wyczuwalny zbliżający się koniec. A on po prostu nastał nagle i tyle.

Cała seria świetna. I nie żałuje, że przeczytałem te 3 książki.

Heisenberg | 2016-03-25
Na półkach: Skandynawia

Niestety, zdecydowanie najsłabsza część trylogii.

angela1235 | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane 2014
Przeczytana: 09 maja 2014

Jeżeli myślicie, że trzecia część przyniesie Wam, ot tak odpowiedzi na wszystkie pytania, to się rozczarujecie.
Jeszcze więcej zwrotów akcji, niewyjaśnionych okoliczności i zagmatwanych splotów zdarzeń. I oczywiście to co wydaje się być oczywiste, wcale takie nie jest, a na światło dzienne wychodzą co raz to nowe fakty, które nie do końca faktami są...
Pogmatwanie z poplątaniem, ale trzyma w napięciu do samego końca albo i dłużej, bo skoro to jest ostatnia część, to ja się domagam odpowiedzi na moje pytania, które podczas czytania książki nasunęły mi się na myśl.
Daje do myślenia, nie pozwala ani na chwilę zwolnić obrotów i ani na chwilę zapomnieć o tym, że tak na prawdę to my też tkwimy w tym świecie. Świecie kreowanym przez Grę.

Hana | 2014-06-19
Na półkach: De la Motte Anders
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Najspokojniejsza część trylogii .HP ”idiota i łatwo sterowalny cymbał z przerośniętym ego i zerową samokontrolą” popada w manię prześladowczą. Siedzi w zamkniętym pokoju oklejonym taśmą izolacyjną, zjada podgrzane w mikrofali mrożonki , pali papierosy i się boi każdego dźwięku. Jak już wyściubi nos poza swoją norę to wszystko i wszyscy są podejrzani. Wiem, że ma podstawy do takiego zachowania, ale rusz się gościu! Działaj! Z kolei Rebecca dowiaduje się coraz więcej o grze i ewentualnych powiązaniach z nią …..własnego ojca.Jakoś nie szarpało mną pytanie kto?! kto jest Pzywódcą!? Niektóre książki nie muszą być trzytomowe.