Koty rasowe

hobby
Wrona

Kamila Głowacka | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Ciężko obiektywnie ocenić mi tę książkę, ponieważ jestem zwierzolubem, a koty towarzyszą mi każdego dnia. Sięgnęłam po "Koty rasowe", ponieważ bardzo interesowało mnie pochodzenie każdej z kocich ras i niestety jestem wręcz wstrząśnięta jaką krzywdę człowiek był w stanie wyrządzić tym zwierzętom tylko po to, by uzyskać unikalny wygląd. Przez krzyżowanie powstało wiele wad genetycznych, które tylko i wyłącznie działają na kocią szkodę, często prowadząc do przedwczesnej śmierci.
Co do samej książki, to wydawcy skupili się na pięknych fotografiach, ignorując częste literówki (co zmusiło mnie do sprawdzania nazwy każdej rasy w internecie) i występowały nawet zdublowane teksty opisujące. Pod względem merytorycznym możemy zdobyć ogólne informacje o pochodzeniu, zachowaniu i chorobach wielu z obecnie występujących na świecie odmian kocich pupili.

Rydzek | 2013-07-20
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Dobra książka dla pasjonatów kotów. Rzetelne opisy, fascynujące zdjęcia, ciekawostki i eleganckie opracowanie. Świetny prezent dla miłośnika kotów.

InesFenix | 2017-07-02
Monika | 2015-11-01