978-83-7096-807-6
Kazimierz Wielki
historia
welesxxi

Książka poświęcona czasom i osobie króla Kazimierza Wielkiego. Przedstawia wiele aspektów z życia i działalności ostatniego Piasta na tronie polskim. Publikacja została wydana w siedemsetną rocznicę urodzin patrona Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy . Jest zbiorem interesujących i różnorodnych artykułów na temat wiedzy i "problematyki kazimierzowskiej" napisanych przez wybitnych naukowców nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Ukrainy i Węgier.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.ukw.edu.pl/ksiazka.php?id=434

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.ukw.edu.pl/ksiazka.php?id=434