Uwalnianie od złych duchów. Zapis doświadczenia

Tłumaczenie: Monika Emmanuela Pliś
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Deliverance from evil spirits. A practical manual
978-83-7604-199-5
Egzorcyzmy, szatan
literatura faktu
Paulina

Uwalnianie od złych duchów nie jest podręcznikiem naukowym, ale raczej dziełem, które ukazuje historia po historii przypadki uwolnienia od złych duchów, potwierdzając je spostrzeżeniami autorytetów oraz refleksjami teologicznymi opartymi na Piśmie Świętym. Bardzo cenna pozycja. o. Michael Scalan Uniwersytet Franciszkański w Steubenville Książka Francisa MacNutta ma charakter bardzo...

o. Michael Scalan
Uniwersytet Franciszkański w Steubenville

Książka Francisa MacNutta ma charakter bardzo szczególny. Stanowi zapis jego doświadczenia związanego z pełnieniem posługi uwalniania, rozwijającej się w mocnym powiązaniu z jego osobistymi doświadczeniami duchowymi. Można nawet powiedzieć, że jest to opis intensywnej duchowej walki, którą Autor prowadzi w sobie i której owocami potem dzieli się z innymi. Uprzywilejowanym „miejscem” tego dzielenia się jest modlitwa o uwolnienie oferowana ludziom, którzy czują, że sami nie mogą uporać się z nękającym ich złem.

ks. Janusz Królikowski
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Niewątpliwym atutem niniejszej pozycji jest to, iż dla Francisa MacNutta punktem wyjścia do zmierzenia się z problemem zła jest przede wszystkim chęć pomocy cierpiącemu człowiekowi, a nie niezdrowa ciekawość wobec przejawów działania Złego. Dlatego Autor nie zastanawia się nad metafizyczną naturą zła, ale właśnie nad sposobem roztropnego i skutecznego posługiwania w owej wymagającej niezwykłej delikatności dziedzinie. W książce tej, będącej wyrazem przekonania o gwałtownej potrzebie modlitwy o uwolnienie, podkreśla jednocześnie, jak ważne jest łączenie jej z modlitwą o uzdrowienie. Słusznie natomiast odradza traktowanie zapisu swojego doświadczenia jako podręcznika do amatorskiego egzorcyzmowania. Poza tym zdecydowanie należy wystrzegać się być może pojawiającego się po lekturze Uwalniania od złych duchów błędnego przekonania, jakoby zło było wszędzie, a lekarstwo na wszystko stanowiła modlitwa o uwolnienie. Zdecydowanie nie to miał na myśli związany obecnie z Kościołem episkopalnym pastor, który w swym dziele przekonująco łączy ewangelikalny zapał ze znajomością tradycji Kościoła – wyniesionej zapewne z katolickiej formacji.

ks. Sławomir Sosnowski, egzorcysta

źródło opisu: http://www.wkb-krakow.pl/982/Uwalnianie-od-zlych-duchow.html