Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat

Wydawnictwo: Psychoskok
Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat
literatura faktu
Aneta

Oto opowieść o miłości, którą nie wszyscy czytający będą w stanie zrozumieć. Ci, którzy nie potrafią zobaczyć cudu miłości pokazanego w tej powieści, nigdy naprawdę nie kochali. Trzy pary, a każda z nich inna. Jedyne co ich łączy, to prawdziwa miłość. Waśnie z nauczycielami, alkohol, imprezy, wielkie kłótnie i bunt przeciwko systemowi. Każdy z nich jest różny, podzieli ich nienawiść, lecz na nowo połączy wspólny cel – walka z dyskryminacją. Jednak czy ich przyjaźń przetrwa? Czy wytrzyma próby jakie ześle im los? Czy zaspokoją odwieczny głód miłości, jaki się w nich pali? A tylko Ci, którzy potrafią zrozumieć miłość wszystkich trzech par, oni naprawdę kochają, reszta to ułuda...

Książka opowiadająca o losach licealistów – pierwszoklasistów, którym pomimo tak młodego wieku przyszło stanąć przed trudnym wyborem „innej miłości”. Autor poruszył w niej losy szóstki dobrych znajomych oraz trzy trudne miłości z jakimi przyszło im się zmierzyć. Młody wiek nie przeszkodził im w podjęciu słusznych decyzji. Nie rozdzieliła ich także tragedia, która dotknęła ich wszystkich.

Autorem książki jest młody (17 lat) pisarz, który poprzez wydarzenia grupy przyjaciół chciał pokazać do czego jest w stanie posunąć się człowiek, gdy brak mu tolerancji i zrozumienia. Książka jest nie tylko o przyjaźni, koleżeństwie i miłości, jaka rozwija się w sercach młodych ludzi kaliskiego liceum. To także opowieść o miłości, jakże odmiennie i wręcz negatywnie rozumianej przez społeczeństwo – miłości homoseksualnej dwojga chłopaków i dwóch dziewcząt. Z początku broniących się przed „innym uczuciem”, wyszydzanych wśród kolegów, nauczycieli. Ukazane uczucie, które niestety nie jest społecznie pozytywnie postrzegane, uczucie które wystawia na próbę przyjaźń, a jednocześnie daje do zrozumienia, że może się ono zrodzić niespodziewanie.

Fabuła książki opiera się o liczne wydarzenia, które przeplatają się z codziennymi szkolnymi sprawami młodych licealistów. Autor przedstawia w nich problemy i pokusy jakie czyhają na młodego człowieka każdego dnia. To, jak kształtują one ich charakter i jakie wnioski mogą na ich podstawie wyciągnąć. Dzięki bogatej treści książka uczy tolerancji wobec innych. Autor pisze „walka o prawo do miłości dalej trwa, być może dzięki temu w naszym kraju nie będzie już dyskryminacji, a ludzie zaakceptują w sobie różnorodność, bądź staną się przynajmniej tolerancyjni”. - http://www.ebooki123.pl/szkola-srednia-odnalezc-swoj-swiat_p14

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/szkola-srednia-odnalezc-swoj-swiat_p14

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/szkola-srednia-odnalezc-swoj-swiat_p14

janusz | 2012-10-31
Przeczytana: 24 września 2012

„Być może kiedyś świat będzie wolny od nienawiści i w końcu zapanuje miłość i zrozumienie." - fajna lektura - Losy szóstki przyjaciół na tle życia szkolnego kaliskiego liceum - podobna książka powstała na podstawie faktycznych wydarzeń

Tajtelbaum | 2016-06-22
book_formula | 2015-07-03