Wyżej niż piniory

Wydawnictwo: Sooni Project
978-0-9733331-6-9
Anna

Książka o historii polskiego patrioty zredagowana przez Annę Łabieniec ukazała się tylko za Oceanem. Autor wydanych w książce wspomnień marzył o karierze naukowej. Znawca tropikalnej botaniki, pogromca jadowitych węży i miłośnik piękna przyrody uznał, że jako najstarszy powinien zgłosić się na ochotnika do wojska. Marceli Ostrowski służył w polskim dywizjonie 301 Royal Air Force jako pilot bombowca.Ktoś uznał pilotów bombowych za prawdziwych bohaterów, bo w przeciwieństwie do myśliwców, konstrukcja samolotu bombowego właściwie nie pozwalała na ocalenie w starciu z myśliwskimi działkami pokładowymi
i ogniem z niemieckich karabinów maszynowych.Marceli Ostrowski mimo wojennej gehenny cudem przeżył. Jego młodszy brat i walczący podczas wojny krewni nie mieli tyle szczęścia. Po latach Ostrowski jako żołnierz i przyjaciel oddał ich ofierze należny hołd.

Anna | 2012-08-23
Na półkach: Posiadam