Zgłosuj na książki roku 2017

Oblicza świata

Seria: Poznać i zrozumieć człowieka
Wydawnictwo: G+J

Świat się zmienia w błyskawicznym tempie. Za sprawą nowoczesnych technologii żyjemy dziś w zupełnie innej rzeczywistości niż nasi rodzice, nawet nasze dzieciństwo przypadało na odmienne czasy. Zmieniają się nasze zachowania, przyzwyczajenia, rytuały. Nasze dzisiejsze potrzeby i wartości, cele i marzenia są czymś niebywałym w historii ludzkości. Zmieniamy się my sami. Kim jesteśmy? Wiele artykułów w miesięczniku ?Focus? porusza ten temat. W tym tomiku znajdziecie najlepsze, z których dowiecie się:? dlaczego ludzie muszą kłamać? czym się różni biuro od dżungli? skąd się biorą bogacze? jak szkodliwa może być ambicja? czy potrzebujemy jeszcze sąsiadów?

źródło opisu: G+J Gruner+Jahr Polska 2012

źródło okładki: G+J Gruner+Jahr Polska 2012

elfijka | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Kupiłam tę książkę, bo po tytule i okładce spodziewałam się, że będzie ona traktować o ludziach z różnych rejonów świata. Nic bardziej mylnego. Jest to zbiór artykułów o człowieku: o pamięci, o wstręcie, o kłamstwie, ale też o jedzeniu robaków, o absyncie, o winie, o zapachach w sklepach... Jest więc o wszystkim i o niczym.

ŁowcaAutografów | 2012-09-13
Przeczytana: wrzesień 2012

Ciekawa pozycja, wyczekiwana alternatywa dla powieści fabularnych, które czytałam całe lato.

Na początku czytania miałam trochę wrażenie, że autorzy artykułów (ponieważ książka jest ich zbiorem) narzekają - a to na społeczeństwo, a to na Polaków, a to na "dzisiejsze czasy". Ale w sumie dużo ciekawych rzeczy dowiedziałam się z jej lektury - na przykład tego, że żołnierz na froncie ma wykwintniejsze menu od mojego własnego albo jak ważną rolę pełni wstręt.

Zabieram się za kolejną pozycję z serii Focusa!

Najlepsza książka zbiorcza Focusa. Nie serwuje nam się oczywistości, czasem skłania do refleksji nad jakimś tematem, czasem dowiadujemy się czegoś nowego. Czytamy o wszystkim co z cywilizowanym człowiekiem związane- od fenomenu Second life, przez Korpo-świat, nowoczesnego dolara, na bogaczach i ambicji kończąc.

ajatakanieuczesana | 2015-08-13
aneza | 2015-07-05