Tata na miarę

Wydawnictwo: Egmont Polska
Un papa sur mesure
tata, dzieci
rdest

Zabawna książka o poszukiwaniu partnera dla nietuzinkowej mamy. Oryginalne ilustracje i poruszający temat sprawią, że książka stanie się ulubioną lekturą i dzieci, i dorosłych.

źródło opisu: http://www.egmont.pl

źródło okładki: http://www.egmont.pl

Abdita | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Dla mnie ani oryginalne ani tym bardziej zabawne.

Jedyną zaletą ilustracji są rzeczywiście bardzo uśmiechnięte buzie wszystkich postaci. Ale przyznaję, że nie przepadam za ilustracjami wzorowanymi na dziecięcych "bazgrołach" - dzieci są w tym cudowne, natomiast artyści... hmmm. Przecież może być bardzo naiwnie (patrz Paweł Pawlak) a nie na wzór dzieci.

Jeśli chodzi o tekst to budzi mój całkowity sprzeciw. W czasach kiedy naprawdę sporo dzieciaków biedzi się z życiowym problemem braku ojca i tęsknotą za nim pomysł, że jeśli go nie mamy to damy ogłoszenie (obok poszukiwania łyżki do spaghetti i sprzedaży żółtego psa) i coś się dobierze - wydaje mi się bardzo ryzykowny. A już sam dobór (ten się nie nadaje, ten też i ten nie, to z braku czegoś lepszego weźmiemy tego ostatniego) - ufff.

Taki rodzaj humoru może trafia do dorosłego (szczęśliwego w życiu) i szczęśliwego dzieciaka, ale do tego bez ojca? Jakoś nie mogę się do tego przekonać.

agus13513 | 2015-03-19

Córka jest zakochana w tej książeczce co chwilę dodaje ze moja mama czy tata nie umie tego ale za to umie tamto i oczywiście dodaje że nas kocha tak jak na końcu książeczki mówi jej bohaterka.

KKK | 2013-05-21
Przeczytana: 21 maja 2013
rdest | 2012-08-23
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci:)
Tomek | 2016-03-25
nyeere | 2015-10-09