Klucz do podświadomości

Wydawnictwo: Złote Myśli
poradniki

Twoja obecność na tej stronie świadczy o tym, że nie jest Ci obce powiedzenie „być kowalem swojego losu”. Zapewne wiesz, że masz ogromny wpływ na wszystko, co przytrafia się w Twoim życiu, a co za tym idzie, wiesz, że możesz wreszcie zacząć nim kierować. Pytanie tylko, jak się do tego skutecznie zabrać? Być może Ty też masz już za sobą kilka książek motywacyjnych, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dzisiaj masz okazję dotrzeć głębiej i zrozumieć więcej poprzez poznanie swojej podświadomości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Korneliusz | 2016-06-26

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Uważam, iż powinna być pozycją obowiązkową dla każdej osoby, która chcę rozpocząć pracę z podświadomością. Dzięki niej dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy o tym jak działa nasz umysł, a także ile pracy oraz wysiłku wymaga zmiana negatywnych nawyków/wzorców myślowych, które były nam wpajane lub zostały dobrowolnie przyswojone przez nas samych. Polecam.

hienka7 | 2013-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 29 października 2013

Bardzo fajna książeczka pokazująca nam jak działa nasz umysł. W drugiej części bonusowej zatytułowanej "Spokój duszy" przedstawione są sposoby pomagające przeprogramować naszą podświadomość tak, aby zaczęła działać na naszą korzyść. Bardzo szybko się czyta. Myślę, że powinien ją przeczytać każdy u którego w życiu dzieje się coś nie tak i spróbować podanych technik a być może tym sposobem jego życie zmieni się w bajkę :)

Lisek | 2015-03-20

Autor dostałby niewątpliwie wyróżnienie w kategorii "betonowego pióra". Ciężka forma w postaci wielokrotnych wyliczeń co robi podświadomość, a co świadomość. Krótki i ciekawy opis składowych mózgu (gadzi mózg, mózg ssaka, płat czołowy itd), znany mi ze szkoły, niemniej jednak zawsze chętnie sobie o tym przypomnę.
Przydługi i niezbyt klarowny opis czym jest nieświadoma niekompetencja, świadoma niekompetencja, świadoma kompetencja i nieświadoma kompetencja.
Dalej mętne wyjaśnienia znanych teorii rozwleczone tak, że dwukrotnie zasnęłam słuchając audiobooka, co zdarzyło mi się po raz pierwszy. Forma tak ciężka, że bardzo trudno skupić się na słuchaniu. Dodatek do książki to same zdania typu afirmacje. "Jestem taki, jestem siaki" i tak prawie godzinę.
Ze dwa rozdziały warte uwagi. Reszta mogłaby być równie dobrze w Suahili.

Eraser | 2015-03-23
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Książka jest interesującą mapą ludzkiej świadomości. Autorka przedstawia spójny, logiczny system działania naszego umysłu. Troszkę zmęczyły mnie afirmacje na końcu książki, ale jestem do nich negatywnie nastawiony, więc jest to ocena indywidualna.

Pozycja na pewno oświecająca. Kilka razy pozwoliła mi spojrzeć na sprawy świadomości z innej - określonej, ale i "plastycznej" - perspektywy. Za to duży plus. Mamy też wroga rozwoju numer 1. na celowniku - podświadomość, czyli nawyki, którym możemy podziękować za stagnację i marazm w naszym życiu.

Polecam, ciekawa książeczka.

Nevalir | 2016-12-08